Zamknij

Boże Ciało - film: premiera, obsada, zwiastun. Kiedy w kinach i o czym będzie film Komasy?

Jolanta Waligóra
16.09.2019 15:39
Boże Ciało - film: premiera, obsada, zwiastun. Kiedy w kinach i o czym będzie film Komasy?
fot. Youtube/KinoSwiatPL

"Boże Ciało" to najnowszy film Jana Komasy, którego premiera zapowiedziana jest na drugą połowę 2019 roku. W rolach głównych zobaczymy m.in. Bartosza Bielenia, Aleksandrę Konieczną czy Tomasza Ziętka. Szczegółowe informacje na temat premiery filmu "Boże Ciało" i obsady, zamieszczamy poniżej.

"Boże Ciało" - kiedy premiera filmu Jana Komasy? Kto zagra w produkcji? O czym będzie opowiadać? Co wiadomo na ten temat? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy datę premiery filmu "Boże Ciało", obsadę i zwiastun najnowszej produkcji Komasy.

Boże Ciało - obsada filmu. Kto zagra i o czym będzie? [ZWIASTUN]

Obsada filmu "Boże Ciało" to informacje, które szczególnie interesują wiele osób. W roli głównej zobaczymy Bartosza Bielenia, znanego m.in. z takich produkcji jak "Kler", "Na granicy" czy "Disco Polo". 27-letni aktor wcieli się w postać Daniela. Ponadto w obsadzie "Bożego Ciała" znaleźli się m.in. Aleksandra Konieczna (jako Kościelna), Eliza Rycembel (Marta), Tomasz Ziętek (Pinczer), Barbara Kurzaj (Wdowa), Leszek Lichota (Wójt), Zdzisław Wardejn (Proboszcz) czy Łukasz Simlat (Ksiądz Tomasz). 

Za scenariusz filmu odpowiada Mateusz Pancewicz, zaś za reżyserię - Jan Komasa ("Sala samobójców", "Miasto 44").

Jak brzmi oficjalny opis filmu "Boże Ciało" dystrybutora kino: Jest to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia 20-letniego Daniela, który w trakcie pobytu w poprawczaku przechodzi duchową przemianę i skrycie marzy, żeby zostać księdzem. Po kilku latach odsiadki chłopak zostaje warunkowo zwolniony, a następnie skierowany do pracy w zakładzie stolarskim. Zamiast tego jednak, popychany niemożliwym do spełnienia marzeniem, Daniel kieruje się do miejscowego kościoła, gdzie zaprzyjaźnia się z proboszczem. Kiedy, pod nieobecność duchownego, niespodziewanie nadarza się okazja, chłopak wykorzystuje ją i w przebraniu księdza zaczyna pełnić posługę kapłańską w miasteczku. Od początku jego metody ewangelizacji budzą kontrowersje wśród mieszkańców, szczególnie w oczach surowej kościelnej Lidii. Z czasem jednak nauki i charyzma fałszywego księdza zaczynają poruszać ludzi pogrążonych w tragedii, która wstrząsnęła lokalną społecznością kilka miesięcy wcześniej. Tymczasem w miasteczku pojawia się dawny kolega Daniela z poprawczaka, a córka kościelnej, Marta, coraz mocniej zaczyna kwestionować duchowość młodego księdza. Wszystko to sprawia, że chłopakowi grunt zaczyna palić się pod nogami. Rozdarty pomiędzy sacrum i profanum bohater znajduje jednak w swoim życiu nowy, ważny cel. Postanawia go zrealizować, nawet jeśli jego tajemnica miałaby wyjść na jaw...

Pierwszy zwiastun filmu "Boże Ciało" trafił do sieci 5 lipca 2019 roku. Oficjalny teaser produkcji zamieszczamy poniżej.

W piątek 13 września 2019 roku ogłoszono, że film "Boże Ciało" został polskim kandydatem do Oscara 2020.

Polski kandydat do Oscara 2019 - jaki film powalczy o statuetkę? [TYTUŁ]

Film Boże Ciało - kiedy premiera?

Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat tego, kiedy premiera filmu "Boże Ciało". Mamy dobre wiadomości - pojawiła się oficjalna informacja na temat daty premiery produkcji Jana Komasy. Film trafi do kin w piątek, 11 października 2019 roku. 

RadioZET.pl/JW