Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bożena Aksamit nie żyje. Kim była reporterka i dlaczego zmarła?

01.02.2019 13:42
xxx zet

Bożena Aksamit nie żyje - taką informację podał portal wyborcza.pl. Była reporterką Gazety Wyborczej i Dużego Formatu. Przedstawiamy sylwetkę dziennikarki, wielokrotnie nagradzanej za swoje książki i reportaże. Kim była Bożena Aksamit? 

Bożena Aksamit nie żyje. Kim była reporterka i dlaczego zmarła? fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Kim była reporterka Bożena Aksamit? Jakie książki napisała? Przybliżamy sylwetkę Bożeny Aksamit, reportażystkę Gazety Wyborczej i Dużego Formatu.

Kim była Bożena Aksamit? 

Bożena Aksamit była autorką wielu reportaży i wywiadów, które ukazywały się w w „Dużym Formacie”, Magazynie Świątecznym „Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasach” i „Wysokich Obcasach Extra”.

Dziennikarkę wielokrotnie nagradzano za jej pracę: otrzymała m.in. nagrodę MediaTor za śledztwo dotyczące wykorzystywania seksualnego w Trójmieście, opisanego w książce „Zatoka Świń”. Bożena Aksamit została też nominowana do Grand Press za wywiad i reportaż.

Bożena Aksamit była też autorką książek: „Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku”, „Zatoka świń” i „Każdy zrobił co trzeba”.

Bożena Aksamit: reportaż o ks. Jankowskim 

O Bożenie Aksamit ostatnio zrobiło się przez reportaż o ks. prałacie Henryku Jankowskim, który ukazał się w Dużym Formacie. Opisała w nim przypadki molestowania seksualnego dzieci przez duchownego. Tekst dziennikarki: „Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?” był później wielokrotnie komentowany w polskich mediach. 

Życiorys Bożeny Aksamit: rodzina, dzieci

Bożena Aksamit była absolwentką oceanografii fizycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmowała się też grafiką komputerową. Przed kilkunastoma laty trafiła do oddziału Gazety Wyborczej w Gdyni. Rodzina Bożeny Aksamit mieszkała pod Gdańskiem. Reportażystka Dużego Formatu miała męża i jedną córkę. 

Dlaczego zmarła Bożena Aksamit? 

Portal wyborcza.pl póki co nie podał przyczyny śmierci Bożeny Aksamit

RadioZET.pl/wyborcza.pl/PZ

Oceń