Zamknij

Bożena Aksamit nie żyje. Kim była reporterka i dlaczego zmarła?

Redakcja
01.02.2019 13:42
Bożena Aksamit nie żyje. Kim była reporterka i dlaczego zmarła?
fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/East News

Bożena Aksamit nie żyje - taką informację podał portal wyborcza.pl. Była reporterką Gazety Wyborczej i Dużego Formatu. Przedstawiamy sylwetkę dziennikarki, wielokrotnie nagradzanej za swoje książki i reportaże. Kim była Bożena Aksamit? 

Kim była reporterka Bożena Aksamit? Jakie książki napisała? Przybliżamy sylwetkę Bożeny Aksamit, reportażystkę Gazety Wyborczej i Dużego Formatu.

Kim była Bożena Aksamit? 

Bożena Aksamit była autorką wielu reportaży i wywiadów, które ukazywały się w w „Dużym Formacie”, Magazynie Świątecznym „Gazety Wyborczej”, „Wysokich Obcasach” i „Wysokich Obcasach Extra”.

Dziennikarkę wielokrotnie nagradzano za jej pracę: otrzymała m.in. nagrodę MediaTor za śledztwo dotyczące wykorzystywania seksualnego w Trójmieście, opisanego w książce „Zatoka Świń”. Bożena Aksamit została też nominowana do Grand Press za wywiad i reportaż.

Bożena Aksamit była też autorką książek: „Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku”, „Zatoka świń” i „Każdy zrobił co trzeba”.

Bożena Aksamit: reportaż o ks. Jankowskim 

O Bożenie Aksamit ostatnio zrobiło się przez reportaż o ks. prałacie Henryku Jankowskim, który ukazał się w Dużym Formacie. Opisała w nim przypadki molestowania seksualnego dzieci przez duchownego. Tekst dziennikarki: „Sekret Świętej Brygidy. Dlaczego Kościół przez lata pozwalał księdzu Jankowskiemu wykorzystywać dzieci?” był później wielokrotnie komentowany w polskich mediach. 

Życiorys Bożeny Aksamit: rodzina, dzieci

Bożena Aksamit była absolwentką oceanografii fizycznej na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmowała się też grafiką komputerową. Przed kilkunastoma laty trafiła do oddziału Gazety Wyborczej w Gdyni. Rodzina Bożeny Aksamit mieszkała pod Gdańskiem. Reportażystka Dużego Formatu miała męża i jedną córkę. 

Dlaczego zmarła Bożena Aksamit? 

Portal wyborcza.pl póki co nie podał przyczyny śmierci Bożeny Aksamit

RadioZET.pl/wyborcza.pl/PZ