Zamknij

Bryzol - co to jest? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 1 tys. złotych

Karolina Piotrowska
18.05.2020 15:51
Bryzol - co to jest? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 1 tys. złotych
fot. Bartosz KRUPA / East News

Bryza to wiatr wiejący w dzień od morza ku lądowi. A bryzol? Co to jest? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestniczka odpowiedziała poprawnie i wygrała gwarantowany 1 tysiąc złotych.

Bryza to wiatr wiejący w dzień od morza ku lądowi. A bryzol? Co to jest? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać gwarantowany tysiąc złotych.

Dżul to niuton razy...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 10 tys. złotych

Bryza to wiatr wiejący w dzień od morza ku lądowi. A bryzol? Co to jest? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Bryza to wiatr wiejący w dzień od morza ku lądowi. A bryzol?" na początku nie była oczywista dla uczestniczki w programie. Miała ona do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. wieje z dolin ku szczytom

B. przyjaźnił się z Achillesem

C. jest fazą rozproszoną cieczy

D. kroi się w poprzek włókien

Uczestniczka nadal miała do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowiła skorzystać z jednego z nich, czyli Pytania do publiczności. Osoby na widowni jednoznacznie wskazały, że prawidłowa odpowiedź to D. Ostatecznie uczestniczka wybrała właśnie ten wariant.

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów i co to jest bryzol, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

Bryza to wiatr wiejący w dzień od morza ku lądowi. A bryzol?

Liczba głosów:

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Bryza to wiatr wiejący w dzień od morza ku lądowi. A bryzol? Co to jest? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Dżul to niuton razy...?", to właśnie D. kroi się w poprzek włókien. Uczestniczka wygrała gwarantowany 1000 złotych i mogła kontynuować grę.

Bryzol (fr. brésolles - zraziki) to polędwica wołowa, wieprzowa lub końska, pokrojona w poprzek, ubita, specjalnie przyprawiona i usmażona.

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

RadioZET.pl/KP