Zamknij

Bulwary Wiślane: utrudnienia 2018 - które odcinki zamknięte i do kiedy?

Redakcja
09.04.2018 13:57
Bulwary Wiślane: utrudnienia 2018 - które odcinki zamknięte i do kiedy?
fot. Bartosz Krupa/EASTNEWS

Bulwary Wiślane rozbudowywane są o kolejny odcinek. W związku z trwającymi pracami zamknięto część terenów nad Wisłą. Gdzie możemy spodziewać się utrudnień i do kiedy potrwa rozbudowa? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

Utrudnienia nad Bulwarami Wiślanymi związane są z rozpoczynającym się kolejnym etapem budowy. W których częściach terenów nad Wisłą będą trwały prace?

» Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zamknięte w weekendy - od kiedy do kiedy? «

» Picie alkoholu na Bulwarach Wiślanych: legalne czy zakazane? «

Bulwary Wiślane: utrudnienia 2018 - do kiedy i które odcinki zamknięte?

Warszawskie Bulwary Wiślane rozbudowywane są o kolejny odcinek. W związku z trwającymi pracami pojawiły się znaczne utrudnienia, a konkretnie zamknięto część terenów nad Wisłą. Nie można już przejść wzdłuż rzeki pod mostem Świętokrzyskim w kierunku mostu Łazienkowskiego. Nieczynny jest także odcinek Wybrzeża Kościuszkowskiego. Dodatkowo zamknięte jest dojście do pomnika Syrenki i niedostępny jest cały pobliski plac. Sam pomnik ma jednak zostać nienaruszony, a odnowiony zostanie jedynie obszar do niego przyległy. 

Wiele osób zastanawia się także, do kiedy będą trwały utrudnienia na Bulwarach Wiślanych. Prace mają zakończyć się najpóźniej 31 stycznia 2019 roku. "Zgonie z harmonogramem nadwiślańska promenada zostanie oddana do użytku do 31 stycznia 2019 roku. Dołożymy jednak wszelkich starań, by pomnik Syrenki i ciąg pieszo-rowerowy były dostępne dla mieszkańców Warszawy i zwiedzających przed ostatecznym terminem" - mówi menadżer projektu Skanska, Tomasz Ostalczyk. Wykonawca przygotował jednak tymczasową organizację ruchu zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów. Na ogrodzeniu budowy znajdziemy specjalne banery z mapą nowych odcinków.

mapa

Dlaczego są utrudnienia na Bulwarach Wiślanych w Warszawie?

Warszawskie Bulwary Wiślane są rozbudowywane. Powiększony będzie spacerowy deptak pomiędzy mostem Świętokrzyskim a mostem Łazienkowskim. Nad Wisłą powstanie także park linearny, tarasy kaskadowe , nowe budynki i chodnik. Nowy deptak będzie miał 200 m długości i zostanie połączony z istniejącymi już odcinkami. Wartość kontraktu wynosi 14,9 mln zł netto.

Przypominamy, że już w 2020 roku mają zakończyć się także prace nad mostem dla pieszych w Warszawie. Kładka stworzona zostanie przede wszystkim z myślą o pieszych i rowerzystach, którzy będą mogli przespacerować się nią znad miejskich bulwarów, do Okrzei, a następnie przejść dalej aż do Ząbkowskiej, która znajduje się na Pradze. Kładka będzie liczyć 463 m długości oraz 6 m wysokości.

» Most dla pieszych w Warszawie: gdzie powstanie i kiedy otwarcie? [Galeria] «

RadioZET.pl/JW