Zamknij

Bulwary wiślane 2019 - do kiedy zamknięte schodki nad Wisłą? [WARSZAWA]

Jolanta Waligóra
31.05.2019 11:40
Bulwary wiślane 2019 - do kiedy zamknięte schodki nad Wisłą? [WARSZAWA]
fot. Piotr Molecki/East News

Do kiedy zamknięto bulwary wiślane w Warszawie? Informacji na ten temat szuka wielu mieszkańców stolicy i nie tylko. W poniedziałek, 27 maja z powodu wysokiego poziomu wody w Wiśle, dla bezpieczeństwa zamknięto popularne schodki. Sprawdzamy, kiedy ponownie zostaną otwarte bulwary wiślane.

Schodki nad Wisłą 2019 - do kiedy zamknięte bulwary wiślane w Warszawie? Kiedy ponownie zostaną otwarte? Jaki jest obecnie poziom wody w Wiśle? Co warto wiedzieć? Odpowiadamy na zadawane pytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co już wiadomo o otwarciu bulwarów wiślanych 2019.

Bulwary wiślane - kiedy będą otwarte schodki nad Wisłą w Warszawie?

Informacje na temat tego, do kiedy zamknięto bulwary wiślane w Warszawie 2019 i kiedy nastąpi ich ponowne otwarcie, szczególnie interesują mieszkańców stolicy i nie tylko. W końcu schodki nad Wisłą z roku na rok zyskują na popularności i coraz więcej mieszkańców Warszawy i przyjezdnych spędza tam wolny czas zarówno w cieplejsze weekendy, jak i w tygodniu, odpoczywając po szkole czy pracy. To także jedno z niewielu miejsc w mieście, gdzie można legalnie spożywać alkohol.

Z powodu wysokiego poziomu wody w Wiśle i fali wezbraniowej, która przeszła przez Warszawę we wtorek 28 maja, pojawiła się informacja o zamknięciu bulwarów wiślanych dla bezpieczeństwa. Podczas Zespołu Zarządzania Kryzysowego o zamknięciu schodków nad Wisłą zadecydował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który opublikował wpis na Twitterze. Bulwary zostały zablokowane w poniedziałek, 27 maja o godzinie 20:00.

Fala wezbraniowa na Wiśle - co to znaczy i o co chodzi w alercie RCB?

Bulwary wiślane w Warszawie - do kiedy zamknięte 2019?

Poziom wody na Wiśle już w weekend niepokoił mieszkańców stolicy. W sobotę wodomierz przy stacji na bulwarach pokazywał 280 cm. W poniedziałek z kolei poziom wody wzrósł do 470 cm, a we wtorek do 549 cm. Niestety nie wiadomo jeszcze, do kiedy zamknięte są bulwary wiślane w Warszawie. Odpowiednie służby stale monitorują sytuację.

Fala kulminacyjna uderzyła w Warszawę. Tak wygląda dziś stolica

AKTUALIZACJA - w środę wieczorem, 29 maja bulwary wiślane w Warszawie zostały otwarte. Od godziny 18 odwołano zakaz wstępu na bulwary nad Wisłą, na odcinku od mostu Łazienkowskiego do mostu Gdańskiego.

RadioZET.pl/JW