Zamknij

Burze dziś 30 lipca - gdzie jest burza i deszcz? [MAPA, RADAR ONLINE]

Redakcja
30.07.2018 10:15
Burze dziś 30 lipca - gdzie jest burza i deszcz? [MAPA, RADAR ONLINE]
fot. PIXABAY

Gdzie jest burza? Dzisiaj, 30 lipca w całej Polsce będą panować upały, a w niektórych częściach kraju pojawią się burze i opady deszczu. Sprawdzamy, gdzie będzie można spodziewać się wyładowań atmosferycznych i przedstawiamy prognozę pogody na 30.07.

Burze dziś 30 lipca - gdzie jest burza i deszcz? Sprawdzamy, w których częściach Polski będzie można spodziewać się intensywnych opadów deszczu i wyładowań atmosferycznych. 

Burze dziś 30 lipca 2018 [MAPA]

Jak czytamy na stronie pogodynka.pl/ostrzezenia, burze dziś 30 lipca pojawią się w północnej, centralnej i południowej części Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla następujących województw: pomorskie, część woj. warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskie, łódzkie, wielkopolskie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, podkarpackie oraz małopolskie. Dodatkowo burze z gradem mogą pojawić się także w części województwa mazowieckiego. 

Upały 30 lipca wystąpią prawie w całym kraju. Temperatura wyniesie około 29 stopni Celsjusza. Maksymalną wartość tego dnia, 33 stopnie, odnotujemy na Mazowszu. Najniższą natomiast na Podhalu - 20 stopni. Poniżej zamieszczamy mapę burzową, którą można znaleźć na stronie pogodynka.pl/ostrzezenia.

am

Gdzie jest burza? [RADAR ONLINE]

Gdzie jest burza, sprawdzić możemy w internecie. Tzw. radary burzowe online dostępne są m.in. w serwisach IMGW-PIB: pogodynka.pl, na stronie Krajowego Instytutu Meteorologii instytutmeteo.pl. Znaleźć tu można zarówno mapy wyładowań atmosferycznych odświeżane na bieżąco, informujące o wyładowaniach w niedawnej przeszłości i pozwalające śledzić, w którą stronę przemieszcza się front burzowy, a także komunikaty i ostrzeżenia meteo.

Jedną z popularnych stron z mapami burzowymi w Polsce jest serwis prowadzony przez tzw. łowców burz: łowcyburz.pl.

» Gdzie jest burza? RADAR online - meteorologiczny informator o burzach «

RadioZET.pl/JW