Zamknij

Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu - MILIONERZY

18.06.2019 14:30
Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu - MILIONERZY
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu - takie pytanie za 2000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć w czwartek, 18 czerwca. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów".

Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 2000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu - MILIONERZY

Pytanie z "Milionerów", był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu, przysporzyło uczestnikowi programu TVN drobnych kłopotów. Gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - Tadeusz Mazowiecki

B - Jan Krzysztof Bielecki

C - Jan Olszewski

D - Waldemar Pawlak

Uczestnik "Milionerów" przyznał, że intuicja podpowiada mu, że prawidłowym wariantem jest odpowiedź D. Choć nie był jednak do końca pewien, to postanowił zaryzykować i ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie wariantu D, czyli Waldemar Pawlak.

Milionerzy - był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", był premierem dwa razy, ale za pierwszym nie zdołał utworzyć rządu, jest odpowiedź D, czyli Waldemar Pawlak. Garcz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał 2000 i pozostał w dalszej grze o milion.

Wnętrzności składali w kanopach, a wnętrze ciała wypełniali trocinami... - MILIONERZY

Waldemar Pawlak to polski polityk. Działacz Polskiego Stronnictwa Ludowego i prezes tej partii w latach 1991–1997 i 2005–2012, w 1992 oraz w latach 1993–1995 prezes Rady Ministrów, poseł na Sejm nieprzerwanie w latach 1989–2015, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych od 1992, w latach 2007–2012 wicepremier i minister gospodarki. Kandydat na urząd prezydenta RP w 1995 i w 2010.

RadioZET.pl