Zamknij

Całkowite zaćmienie Słońca 2019 - o której godzinie i gdzie oglądać w lipcu? [TRANSMISJA 2.07]

Jolanta Waligóra
02.07.2019 11:43
Całkowite zaćmienie Słońca 2019 - o której godzinie i gdzie oglądać w lipcu? [2.07]
fot. PIXABAY

Całkowite zaćmienie Słońca 2019 będzie można obserwować już we wtorek, 2 lipca. Choć w Polsce niestety nie będzie ono widoczne, to z uwagi na rzadkość zjawiska astronomicznego, NASA zdecydowało się transmitować na żywo całe wydarzenie. O której godzinie i gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2019? Szczegółowe informacje można znaleźć poniżej.

Całkowite zaćmienie Słońca 2019 - o której godzinie 2.07? Gdzie i kiedy dokładnie obserwować to zjawisko astronomiczne? Gdzie oglądać transmisję na żywo z całkowitego zaćmienia Słońca 2 lipca 2019? Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w tym artykule.

Całkowite zaćmienie Słońca - o której godzinie? [LIPIEC 2019]

Całkowite zaćmienie Słońca to zjawisko astronomiczne, które występuje dość rzadko, dlatego informacja o możliwości jego obserwacji wywołała żywe zainteresowanie wśród mieszkańców Polski i nie tylko. Zazwyczaj takie zaćmienie można obserwować mniej więcej raz w roku. Kolejna okazja do tego pojawi się dopiero w grudniu 2020.

W związku z tym wiele osób szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy i przede wszystkim, o której godzinie całkowite zaćmienie Słońca w lipcu 2019. Zjawisko to będzie można obserwować we wtorek 2 lipca o godzinie 18:55 czasu polskiego i potrwa około 4,5 minuty. 

Co ciekawe, całkowite zaćmienie Słońca za około 560 milionów lat będzie miało swój koniec. Wszystko przez oddalający się od naszej planety Księżyc, który będzie miał wtedy zbyt małe rozmiary kątowe, aby całkowicie zakryć tarczę słoneczną. W tym samym czasie Słońce również się trochę powiększy. W dalszym ciągu jednak będą występować zaćmienia częściowe.

Gdzie oglądać całkowite zaćmienie Słońca 2019? [TRANSMISJA ONLINE]

Niestety całkowite zaćmienie Słońca w Polsce 2019 nie będzie widoczne. Zjawisko to na żywo będą mogli obserwować jedynie mieszkańcy Chile oraz Argentyny. Nie oznacza to jednak, że w naszym kraju obserwacja nie będzie możliwa - NASA z tej okazji przygotowało specjalną transmisję z całkowitego zaćmienia Słońca 2019 online. Relacja z wydarzenia dostępna będzie na stronie NASA.

RadioZET.pl/JW