Zamknij

Centralą w perkusji nazywa się - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 20 000 zł

05.08.2020 08:41
Centralą w perkusji nazywa się - pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 20 000 zł
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Centralą w perkusji nazywa się - takie pytanie za 20 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w środę, 5 sierpnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o centralę w perkusji.

Centralą w perkusji nazywa się - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczka teleturnieju wybrała poprawy wariant, wygrała 20 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Centralą w perkusji nazywa się - pytanie z Milionerów za 20 000 zł

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co się nazywa centralą perkusji, przysporzyła uczestniczce programu TVN drobny kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - stopę perkusyjną

B - stopę perkusisty

C - całego perkusistę

D - bęben basowy

Uczestniczka "Milionerów" od razu przyznała, że nie ma pewności, co do poprawnej odpowiedzi, dlatego zdecydowała się na skorzystanie z koła ratunkowego - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi pozostały warianty C oraz D. Ostatecznie gracz, po dłuższym namyśle, zaznaczył odpowiedź D, bęben basowy.

Centrala w perkusji - co się nią nazywa? Odpowiedź z Milionerów

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", centralą w perkusji nazywa się, jest odpowiedź D, bęben basowy. Uczestniczka programu TVN wybrała zatem poprawny wariant, wygrała 20 000 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

Kto obietnicą łakoci i władzy zwabił Edmunda z powieści "Lew, czarownica i stara szafa"? MILIONERZY

Bęben basowy lub inaczej centrala charakteryzuje się mocną konstrukcją i niskim brzmieniem o nieokreślonej wysokości. Budowany jest w dwóch wielkościach. W muzyce rozrywkowej jest to największy bęben w całym zestawie perkusyjnym, Wraz z werblem daje podstawę rytmu.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl