Zamknij

Chiński Festiwal Światła 2019/20 - Warszawa: kiedy i gdzie się odbędzie? [BILETY]

Jolanta Waligóra
25.10.2019 12:48
Chiński Festiwal Światła 2019/20 - Warszawa: kiedy i gdzie się odbędzie? [BILETY]
fot. SHUTTERSTOCK

Chiński Festiwal Światła w 2019 roku odbędzie się po raz pierwszy w Polsce. To wyjątkowe wydarzenie będzie mieć miejsce w Warszawie i rozpocznie się pod koniec listopada. Na uczestników czekać będzie mnóstwo atrakcji. Sprawdzamy, kiedy i gdzie Chiński Festiwal Światła 2019/20 w Warszawie oraz ceny biletów.

Chiński Festiwal Światła 2019 - data i miejsce: WARSZAWA. Kiedy odbędzie się długo wyczekiwane wydarzenie? Gdzie będzie mieć miejsce? Jakie atrakcje czekają na uczestników? Czy obowiązują bilety? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy Chiński Festiwal w Warszawie 2019 i gdzie się odbędzie.

Chiński Festiwal Światła 2019/20 - kiedy i gdzie się odbędzie? [WARSZAWA]

Chiński Festiwal Światła 2019 w Warszawie odbędzie się po raz pierwszy. Nigdy wcześniej to wyjątkowe widowisko nie pojawiło się w Polsce. Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia zaplanowane jest na sobotę, 30 listopada. Mieszkańcy stolicy i przyjezdni będą mieli okazję oglądać wystawę świetlną przez kilka tygodni aż do 16 lutego 2020 roku. Chiński Festiwal Światła 2019 będzie mieć miejsce na Forcie Bema (wejście główne od ul. Waldorffa).

Organizatorzy Chińskiego Festiwalu Światła 2019 dla uczestników wydarzenia przygotowali mnóstwo atrakcji. Ten Festiwal to zarówno wspaniała wystawa świetlna, jak i doskonała okazja do pogłębienia wiedzy o kulturze chińskiej. Dodatkowo w czasie trwania wydarzenia będzie odbywał się także jarmark tradycyjnego chińskiego rynku rękodzielniczego. Na terenie wydarzenia wyznaczona będzie również część gastronomiczna oraz inne stoiska wystawiennicze.

Szczegółową mapę Chińskiego Festiwalu Światła w Warszawie 2019/20 można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia.

Chiński Festiwal Światła to wielowiekowa chińska tradycja, obchodzona od dynastii Han. Wystawa świetlna składa się z 38 konstrukcji stalowych, pokrytych kolorowymi tkaninami. Są one podświetlone setkami tysięcy żarówek led, częściowo także z elementami neonowymi. Większość figur związana jest ściśle z kulturą chińską, a więc nie mogło zabraknąć motywów: kwiatowych, zwierzęcych takich jak smok czy panda, lampiony. Bryły niekiedy sięgające 4 metrów wysokości lub 20 metrów długości robią wrażenie nie tylko na najmłodszych odbiorcach, ale także u dorosłych wywołują niemałe zaskoczenie – czytamy na stronie wydarzenia.

Bilety na Chiński Festiwal Światła 2019 - CENA. Ile kosztują i gdzie kupić?

Bilety na Chiński Festiwal Światła w Warszawie 2019/20 można zarezerwować online, poprzez specjalny moduł rezerwacji, który znajduje się pod tym LINKIEM. Wejściówki można zakupić także stacjonarnie w CH Galeria Bemowo przy ul. Powstańców Śląskich 126.

Ceny biletów na Chiński Festiwal Światła 2019 przedstawiają się następująco:

  • Bilet normalny:

Poniedziałek - Środa: 30 zł

Czwartek - Niedziela: 45 zł

  • Bilet ulgowy:

Poniedziałek - Środa: 20 zł

Czwartek - Niedziela: 30 zł

 Bilety ulgowe przysługują za okazaniem stosownych dokumentów, uprawniających do zniżki: uczniom szkół podstawowych, osobom powyżej 65. roku życia, emerytom, rencistom i rencistom socjalnym. Osoby poniżej 4. roku życia wstęp wolny.

Chiński Festiwal Światła w Warszawie 2019 - GODZINY OTWARCIA

Wiele osób poszukuje także w sieci informacji na temat godzin otwarcia Chińskiego Festiwalu Światła 2019/20. To wyjątkowe wydarzenie czynne będzie codziennie, począwszy od 30 listopada, w godzinach 16:00 - 22:00. 

Festiwal będzie nieczynny w dniach 24 i 31 grudnia. Z kolei 14 lutego 2020 odbędzie się specjalne wejście walentynkowe.

RadioZET.pl/JW