Zamknij

Chiński Nowy Rok 2018: kiedy się zaczyna i pod jakim znakiem upłynie?

Redakcja
16.02.2018 09:10
Chiński Nowy Rok 2018 znak psa kiedy początek
fot. Pixabay

Chiński Nowy Rok 2018: kiedy się rozpoczął i pod jakim znakiem minie? Data jest zmienna, jednak tradycyjnie Chiński Nowy Rok zaczyna się pod koniec stycznia lub na początku lutego. Jak jest tym razem?

Chiński Nowy Rok to najważniejsze święto w chińskim kalendarzu. Dzień ten nazywany jest także Świętem Wiosny, a przygotowania do niego trwają przez kilka tygodni. W chińskich domach już na początku ostatniego miesiąca starego roku całe rozpoczynają wielkie porządki. Najpierw wygania się złe duchu, a następnie spożywa się tradycyjną zupę ryżową. 23. dnia ostatniego miesiąca roku żegna się domowego boga kuchni, po czym urządzana jest obfita uczta, podczas której usta posążku boga kuchni smarowane są miodem.

Poza przygotowaniami zwyczajowymi odbywają się także typowe, domowe przygotowania: robi się zakupy, prezenty dla bliskich i ozdabia drzwi tradycyjnymi obrazkami noworocznymi. Dobrze jest też przed nadejściem Chińskiego Nowego Roku spłacić wszystkie długi.

Chiński Nowy Rok 2018: kiedy się rozpoczyna i ile trwa?

Już 16 lutego Chińczycy przywitali kolejny rok, który potrwa do 4 lutego 2019. "Wibracja Psa nakłania wszystkie znaki zodiaku do okazywania większej tolerancji wobec siebie. W tym roku wykażemy się większą wrażliwością, zaczniemy bardziej kierować się empatią, a egoistyczne pobudki będą miały znacznie mniejsze znaczenie w naszym życiu." - czytamy w jednym z horoskopów na nadchodzący chiński rok.
W odróżnieniu od zwyczajów europejskich, Chińczycy swój wieczór noworoczny spędzają w gronie rodzinnym i obdarowują się wtedy prezentami. Dopiero potem udają się na ulice, gdzie słychać muzykę, a ludzie tańczą. Chiński Nowy Rok jest najważniejszym świętem prywatnym i państwowym, ale też piękną tradycją z noworocznym korowodem, kolorowymi pochodami. Najważniejszym elementem obchodów tego dnia jest korowód osób, niosących podobiznę smoka.

Chiński Nowy Rok 2018: rok Psa

"Pies jest znakiem idealistycznym; kieruje się etyką i posiada bardzo wysoką świadomość społeczną. Nie jest ani trochę egoistyczny, dlatego wspiera działania mające pozytywny wpływ na wszystkich ludzi.

Pies posiada silny instynkt opiekuna. Chętnie dba o każdego, szczególnie jeśli człowiek jest słaby bądź niepełnosprawny. Pies bezinteresownie poświęca innym swój czas i uwagę, nie bojąc się ciężkiej pracy, jeśli taka zajdzie potrzeba.

Nic dziwnego, że horoskop chiński 2018 roku przewiduje dużo pozytywnych wydarzeń na całym świecie. To właśnie teraz mamy szansę na rozwijanie pokojowej współpracy oraz wspieranie siebie nawzajem. Kiedy, jak nie w roku Psa, politycy mieliby dochodzić do porozumienia? Widmo wojny globalnej z pewnością się oddali.

Warto jednak pamiętać, że Pies to także urodzony konserwatysta. Nie przepada za rewolucyjnymi przemianami. Woli znane sobie okoliczności i za wszelką cenę będzie starał się utrzymać status quo. W światowym społeczeństwie może się taka postawa przejawiać we wzmocnieniu ruchów konserwatywnych, a nawet nacjonalistycznych.

Na szczęście w roku Psa pierwsze skrzypce gra solidarność oraz dążenie do utrzymania dialogu, także pomiędzy zwaśnionymi stronami. Wszyscy zostaną wysłuchani, a ich zdanie nie przejdzie bez echa. W efekcie możemy liczyć na znaczną poprawę w polityce międzynarodowej oraz gospodarce.

Oto jedna z najbardziej podnoszących na duchu informacji: rozwój gospodarczy. W 2018 roku możemy liczyć na rozpoczęcie wielu nowych projektów, których głównym celem będzie poprawa jakości życia wszystkich ludzi. W naszych portfelach znajdzie się więcej pieniędzy, ale też ogólne samopoczucie ludzi będzie o wiele lepsze" - czytamy w serwisie astroweb.pl.

RadioZET.pl/astroweb/SA