Zamknij

Choinka sztuczna czy prawdziwa - jaką choinkę wybrać?

Redakcja
11.12.2018 13:51
Choinka sztuczna czy prawdziwa - jaką choinkę wybrać?
fot. Pixabay.com

Co roku zadajemy sobie to samo pytanie: wybrać choinkę sztuczną czy prawdziwą? To, jaką choinkę wybrać, zależy od tego czy wolimy mieć jednoroczne drzewko w salonie, czy może takie, które będziemy przyozdabiać co roku tak samo. Podpowiadamy, na którą warto postawić w tym roku.

Wybór pomiędzy choinką sztuczną i prawdziwą, nie dla wszystkich jest łatwy i oczywisty. Wielu z nas chciałoby czuć zapach świeżego drzewka w Święta Bożego Narodzenia, ale jednocześnie nie wyobraża sobie pozbywania się go tuż po Nowym Roku. Jak rozwiązać ten problem?

Choinka sztuczna czy prawdziwa - jaką choinkę wybrać?

Choinka sztuczna czy prawdziwa - rozterka wielu rodzin. Wielu decyduje się na zakup prawdziwego świerka czy jodły, głównie ze względu na ich wyjątkowy zapach i wygląd.Prawdziwa choinka w domu wiąże się także z sypiącymi się z niej igłami, które niestety - potrafią zakamuflować się w mieszkaniu jeszcze do okresu letniego. Ubieranie choinki to przyjemność nie tylko dla najmłodszych. Wymyślanie kompozycji, zawieszanie bombek i łańcuchów, a w końcu wieszanie lampek to jedna z najprzyjemniejszych, świątecznych czynności.

Przychodzi jednak nowy rok i drzewko musi trafić na śmietnik. Najgorzej jest podczas zdejmowanie świątecznych ozdób z gałązek.Jak rozebrać choinkę, by jak najmniej zrzucić z niej igieł? Nie ma jednej i sprawdzonej metody. Warto zrobić to szybko, ponieważ zaoszczędzi nam to czasu i niepotrzebnych nerwów.

Ceny choinek sztucznychw niektórych sklepach zaczynają się cen poniżej 100 złotych. Wybierając sztuczne drzewko, warto jednak zwrócić uwagę na jego jakość i wykonanie - decydujemy się bowiem na długotrwały zakup, który powinien posłużyć nam na kilka następnych lat. Jedną zzalet sztucznej choinki jest komfort jej przetrzymywania i czystość w mieszkaniu, nawet na początku stycznia. Nie pachnie ona jednak tak wyjątkowo, jak choinka prawdziwa.

Wybórchoinki sztucznej czy prawdziwej musimy podjąć jednak sami. Warto przemyśleć na czym nam bardziej zależy: na atmosferze świąt i zapachu drzewka, czy na czystości i komforcie przechowywania. Bez względu na to, na jaki rodzaj choinki się zdecydujemy, radość z przyozdabiania drzewka pozostanie zapewne taka sama!

RadioZet.pl/JH