Zamknij

Christian Bale - kim jest aktor nominowany do Oscara za rolę w "Vice"?

Redakcja
25.02.2019 09:36
Christian Bale - kim jest aktor nominowany do Oscara za rolę w "Vice"?
fot. Ekaterina Chesnokova/SPUTNIK Russia/East News

Christian Bale za film "Vice" nominowany został do Oscara 2019 w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy. Artysta na swoim koncie ma już jedną nagrodę Akadami Filmowej - w 2011 roku otrzymał prestiżową statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego w "Fighter". Szczegółowe informacje o karierze i życiu prywatnym Christiana Balea zamieszczamy poniżej.

Kim jest Christian Bale? Oscary, żona, filmy, wiek, wzrost, kariera, osiągnięcia, życie prywatne i inne informacje na temat aktora nominowanego do Oscara 2019 za rolę w filmie "Vice" można znaleźć poniżej.

Christian Bale za rolę w filmie "Vice" nominowany do Oscara 2019

Christian Bale nominowany został do Oscara 2019 w kategorii najlepszy aktor pierwszoplanowy za rolę w filmie "Vice", w którym, przechodząc spektakularną metamorfozę, wcielił się w Dicka Cheneya. Produkcja opowiada historię wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych za kadencji George'a W. Busha. Kariera Chaneya w Białym Domu była bardzo interesująca. Polityk był między innymi dyrektorem koncernu naftowego i sekretarzem obrony. Przez wielu uważany był za szarą eminencję ówczesnej polityki Stanów Zjednoczonych.

Christian Bale o Oscara 2019 za najlepszego aktora pierwszoplanowego powalczy m.in. z Bradleyem Cooperem ("Narodziny gwiazdy"), Willemem Dafoe ("At Eternity's Gate"), Rami Malekiem ("Bohemian Rhapsody") oraz z Viggo Mortensem ("Green Book"). 

To jednak nie pierwsza nominacja Christiana Balea do Oscara. O statuetkę walczył trzy razy, z czego raz wyszedł z gali z nagrodą Akadami Filmowej - w 2011 roku otrzymał prestiżową statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego w "Fighter". 

» Oscary 2019 - WYNIKI. Komu zostaną przyznane nagrody? [ ZWYCIĘZCY OSCARÓW] «

Christian Bale - kim jest aktor z "Vice" nominowany do Oscara 2019?

Christian Bale urodził się 30 stycznia 1974 w Walii. W tym roku skończył 45 lat. Ma 183 cm wzrostu. Aktor zaczynał od występów w reklamach telewizyjnych. Gdy miał zaledwie dziesięć lat zadebiutował na scenie West End w komedii Larry’ego Shue Nerd z udziałem Rowana Atkinsona. Trzy lata później Christian Bale został wybrany przez Stevena Spielberga spośród czterech tysięcy chłopców, którzy chcieli zagrać Jamesa Grahama w Imperium słońca. Za tę rolę otrzymał dwie prestiżowe nagrody. 

Aktor na swoim koncie ma liczne występy w filmach. Christian Bale zagrał m.in. w takich produkcjach jak "American Psycho", "Prestiż", "Mroczny Rycerz", "Wrogowie publiczni", "American Hustle" czy"Big Short". Jest także posiadaczem wielu prestiżowych nagród.

Christian Bale słynie przede wszystkim ze spektakularnych metamorfoz. Do ról zmienia się do tego stopnia, że często niełatwo go rozpoznać. Przykładowo do roli w filmie "Mechanik" schudł 28 kg, a do roli "American Hustle" przytył 20 kg. 

Christian Bale prywatnie związany jest z Sandrą „Sibi” Blažić. Para pobrała się w 2000 roku. Mają córkę Emmaline (ur. 2005) oraz syna Josepha (ur. 2014). 

» Amy Adams - kim jest aktorka nominowana do Oscara 2019 za film "Vice"? «

RadioZET.pl/JW