Zamknij

Cinema City, Multikino, Helios - kiedy otwarcie kin i na jakich zasadach?

22.07.2020 14:00
Cinema City, Multikino, Helios - kiedy otwarcie kin i na jakich zasadach
fot. Shutterstock

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 i przepisami dotyczącymi kwarantanny w całym kraju, od połowy marca nie działały m.in. kina. Sprawdzamy, kiedy ponowne otwarcie kin Cinema City, Multikino, Helios i na jakich zasadach będzie można znów oglądać filmy na dużym ekranie.

Cinema City, Multikino, Helios - kiedy otwarcie kin i na jakich zasadach? Do kiedy potrwa zakaz i jak długo kina w Polsce będą musiały pozostać zamknięte? Sprawdzamy daty i informacje na ten temat, czyli kiedy otwarcie kin Cinema City, Multikino, Helios, do kiedy będą zamknięte, jakie będą obowiązywały zasady na salach kinowych oraz inne szczegóły.

Kina otwarte - od kiedy znoszenie obostrzeń dotyczących instytucji kultury? [KINA, TEATRY]

Cinema City, Multikino, Helios - kiedy otwarcie kin? [DATA]

W środę, 27 maja na konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że wprowadzany zostaje czwarty etap znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19. Otwarte zostaną kina, teatry, siłownie i salony masażu, jednak w ścisłym reżimie sanitarnym. 

Od 6 czerwca działalność mogą wznowić w określonych warunkach sanitarnych:

  • kina, teatry, opery, balet,
  • baseny, siłownie, kluby fitness, sale zabaw i parki rozrywki,
  • sauny, solaria, salony masażu i tatuażu.

Możliwa będzie także organizacja targów, wystaw i kongresów.

Kiedy otwarcie Cinema City, Multikino, Helios i na jakich zasadach?

W związku z ogłoszeniem oficjalnej daty, kiedy kina mogą zostać otwarte ponownie, wiele osób zastanawia się, kiedy otworzą się kina sieci Cinema City, Multikino, Helios i inne. Jak podkreślił minister Piotr Gliński, otwarcie kin, teatrów, filharmonii, audytoriów w domach kultury i cyrków od 6 czerwca to nie jest obowiązek, ale możliwość dla właścicieli, organizatorów tych jednostek.

Jak na razie jednak nie są znane dokładne wytyczne, które będą obowiązywać m.in. w kinach. Zalecenia sanitarne dla poszczególnych branż zostaną podane wkrótce. Aktualne informacje można na bieżąco sprawdzać m.in. na stronach rządowych.

W internecie pojawiły się już oficjalne komunikaty sieci kin Cinema City, Multikino i Helios. Można znaleźć je m.in. na profilach Facebookowych i na oficjalnych stronach internetowych.

Przypomnijmy, że w marcu Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydał rozporządzenie o zawieszeniu działalności instytucji kulturalnych podlegających pod MKiDN. Oczywiście miało to związek z zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym przez rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2. Zamknięte były wszystkie placówki kultury: teatry, opery i filharmonie, muzea. Od połowy marca nieczynne były również wszystkie kina w Polsce. O zamknięciu poinformowały jako pierwsze właśnie największe sieci, m.in. Cinema City, Helios i Multikino. W większości miejsc można było uzyskać zwrot pieniędzy za zakupione bilety.

RadioZET.pl/KP