Zamknij

Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami... - pytanie z Milionerów

Karolina Piotrowska
03.07.2019 12:31
Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami... - pytanie z Milionerów
fot. screen / player.pl

Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz wyjaśnienie, co to oznacza możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczce udało się odpowiedzieć poprawnie i przejść dalej.

Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami...? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie.

Próby cenzurowania treści w sieci... - to efekt? [MILIONERZY ODPOWIEDŹ]

Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami...? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami...", nie była od razu oczywista dla kolejnej uczestniczki w programie. Do wyboru miała ona tradycyjnie cztery warianty:

A. świeczki 

B. ogarki 

C. pomroczki jasne 

D. mleczne drogi

Uczestniczka postanowiła skorzystać z koła ratunkowego - Pół na pół. Pozostały jej do wyboru odpowiedzi A. świeczki i D. mleczne drogi. Ostatecznie wybrała ona pierwszy wariant.

MILIONERZY - Cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "cios albo szklanka wódki na raz i mogą nam stanąć przed oczami...", to A. Była ona warta 2 tysiące złotych. Początkowo uczestniczka chciała zaznaczyć błędną odpowiedź, jednak dzięki skorzystaniu z koła ratunkowego udało jej się odpowiedzieć poprawnie i kontynuować grę.

Zgodnie z definicją zawartą w Wielkim Słowniku Języka Polskiego, wyrażenie "świeczki stanęły komuś przed oczami" oznacza, że ktoś doznał wrażenia, że widzi wiele jasnych, migocących punktów w wyniku nagle doznanego urazu lub po szybkim wypiciu mocnego trunku.

Najmniej do zrobienia mamy w mieszkaniu oddanym w stanie... - odpowiedź z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Do etapu właściwego teleturnieju zawodnik kwalifikuje się poprzez rundę eliminacyjną Kto pierwszy, ten lepszy, w której na początku brało udział dziesięć osób, zaś od 2017 roku jest to sześć osób. W tej rundzie każdy uczestnik musi poprawnie ułożyć cztery odpowiedzi A, B, C i D we właściwej kolejności. Do gry dostaje się osoba, która zrobiła to najszybciej (czas podawany jest do części tysięcznych). Jeśli więcej niż jeden zawodnik ułoży w odpowiedniej kolejności odpowiedzi, odbywa się dogrywka. Po tym zwycięzca eliminacji rozpoczyna grę o milion złotych, w której musi poprawnie odpowiedzieć na dwanaście zamkniętych pytań (w latach 1999–2003 należało odpowiedzieć na 15 pytań).

RadioZET.pl/KP