Zamknij

Cleo: wiek, wzrost, Instagram - kim jest Joanna Klepko, gość Kuby Wojewódzkiego?

22.09.2020 11:25
Cleo: wiek, wzrost, Instagram - kim jest Joanna Klepko, jurorka The Voice Kids?
fot. Mateusz Jagielski/East News

Kim jest Cleo - gość w programie Kuby Wojewódzkiego? Choć piosenkarka pojawiała się wiele razy w różnych programach telewizyjnych, wiele osób nadal szuka informacji na jej temat. Sprawdzamy, co warto wiedzieć o jednej z jurorek The Voice Kids, czyli m.in. kim jest Cleo, ile ma lat i inne informacje.

Cleo: wiek, wzrost, Instagram - kim jest gość Kuby Wojewódzkiego? W poniższym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje o jednej z jurorek The Voice Kids, czyli m.in. kim jest Joanna Klepko, ile lat ma Cleo i inne.

Krzysztof Zalewski: sylwetka gościa programu Kuby Wojewódzkiego [PARTNERKA, OJCIEC, WIEK, IDOL]

Kim jest Cleo i ile ma lat? [WIEK, WZROST, PIOSENKI]

Cleo tak naprawdę nazywa się Joanna Klepko, ma 36 lat i pochodzi ze Szczecina. Urodziła się 25 czerwca 1983 i jest polską piosenkarką, autorką tekstów i projektantką mody. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu.

Ma brata bliźniaka, Piotra. Dzieciństwo spędziła na warszawskim Ursynowie. Jest absolwentką Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, gdzie uzyskała tytuł magistra inżyniera architekta krajobrazu. W czasach studenckich przez pół roku mieszkała w Paryżu.

Swoją karierę muzyczną zaczynała w chórze gospel Soul Connection. W latach 2004-2005 współtworzyła duet Dwie Asie, który udzielał się wokalnie w utworach wykonawców hip-hopowych, takich jak Pih czy Endefis. W latach 2007–2013 występowała gościnnie m.in. na nagraniach raperskich Onara czy WSRH.

Od 2013 roku współpracuje z Donatanem, z którym wydała album studyjny "Hiper/Chimera" (2014) i solowy "Bastet" (2016). Pierwszą płytę promowali m.in. singlem "My Słowianie", z którym zajęli 14. miejsce w finale 59. Konkursu Piosenki Eurowizji. Z pierwszą płytą dotarła na szczyt listy najchętniej kupowanych albumów w Polsce. Za sprzedaż swoich albumów i singli otrzymała jedną diamentową płytę, trzy potrójnie platynowe, cztery platynowe i jedną złotą.

Cleo jest laureatką dwóch Superjedynek i dwóch nagród Eska Music Awards, a także zdobywczynią statuetek na festiwalach TOPtrendy, Lato Zet i Dwójki oraz Polsat SuperHit Festiwal.

Była uczestniczką lub jurorką w kilku programach rozrywkowych i wzięła udział w dwóch dużych kampaniach reklamowych.

The Voice Kids 3: Cleo popłakała się w trakcie występu Kingi Wołoszyn [WIDEO]

Joanna Klepko, czyli Cleo - Instagram, The Voice Kids i inne

Cleo wystąpiła w spocie reklamowym sieci telekomunikacyjnej T-Mobile (2016) i koncernu Coca-Cola (2017). Była uczestniczką programu rozrywkowego Polsatu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" (2015), trenerką w dwóch edycjach konkursu talentów TVP2 "The Voice Kids" (od 2018), gościem programów "Kuba Wojewódzki Show" (2014), "20m2" (2014, 2016), "Lustro" (2017), "Przesłuchanie" (2018) i "Jazdy Gwiazdy" (2019) oraz bohaterką reportażu "Uwaga! – Kulisy sławy". Wielokrotnie gościła w programach śniadaniowych Dzień dobry TVN i Pytanie na śniadanie.

W 2020 po raz kolejny Cleo zasiada jako jurorka The Voice Kids razem z Dawidem Kwiatkowskim oraz Tomsonem i Baronem.

Na Instagramie Cleo jest aktywna jako @cleo_don. Jej konto obserwuje ponad 736 tysięcy użytkowników.

RadioZET.pl