Zamknij

Cmentarze, 1 listopada 2020 - czy cmentarze będą zamknięte i od kiedy do kiedy?

02.11.2020 09:00
Wszystkich Świętych 2020 - czy cmentarze będą zamknięte 1 listopada? Od kiedy do kiedy obostrzenia?
fot. Jakub Kaminski/East News

W związku z tym, że zbliża się Dzień Wszystkich Świętych 2020, obostrzenia i informacje o tym, czy trzeba mieć maseczkę na cmentarzu są coraz częściej poruszane m.in. na rządowych konferencjach prasowych. Sprawdzamy aktualne informacje oraz szczegóły dotyczące między innymi tego, czy 1 listopada cmentarze będą zamknięte, od kiedy do kiedy obowiązują obostrzenia i inne.

Cmentarze, 1 listopada 2020 - czy cmentarze będą zamknięte i od kiedy do kiedy? Sprawdzamy, czy cmentarze będą zamknięte na Wszystkich Świętych 2020, obostrzenia i pozostałe szczegóły na ten temat oraz aktualne informacje.

Koronawirus: NOWE OBOSTRZENIA - 6 października. Od kiedy obowiązują? [KARY]

Czy 1 listopada cmentarze będą zamknięte i od kiedy do kiedy? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2020, OBOSTRZENIA]

AKTUALIZACJA, 30 października 2020 r.:

Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w sobotę, 31 października, w niedzielę, 1 listopada i w poniedziałek, 2 listopada 2020 r. cmentarze będą zamknięte.

Cmentarze zamknięte - do kiedy potrwają ograniczenia na 1 listopada 2020? [DATY]

Strefa czerwona, żółta w Polsce - powiaty: co wolno, co jest zabronione i gdzie? [MAPA, MIASTA]

__________

W związku ze wzrastającą liczbą zachorowań na COVID-19, wiele osób zastanawia się, jakie obostrzenia zostaną wprowadzone na początek listopada. Wtedy właśnie wypada Wszystkich Świętych 2020. Czy cmentarze będą zamykane na ten czas? Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań w tym temacie. Jak na razie nie jest planowane zamknięcie cmentarzy, jednak najprawdopodobniej będą obowiązywać liczne ograniczenia.

– Być może trzeba będzie ten ruch przemieszczania ograniczyć, ale to jeszcze jest przed nami. Musimy to na bieżąco analizować, w jaki sposób do tej kwestii podejść [...] W tej chwili nie ma żadnych decyzji, jeśli chodzi o Dzień Wszystkich Świętych – mówił wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska na początku października w trakcie jednej z konferencji prasowych. 

Obostrzenia na Wszystkich Świętych. MZ nie wyklucza ograniczeń w przemieszczaniu

W poniedziałek, 5 października na antenie Polsat News Piotr Müller został zapytany, czy rząd planuje zamknąć cmentarze w Dzień Wszystkich Świętych. Rzecznik rządu stwierdził, że obecnie nie ma w rządzie dyskusji na ten temat. 

Zamknięte cmentarze na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu odpowiada

Czy trzeba mieć maseczkę na cmentarzu na Wszystkich Świętych 2020?

We wtorek, 6 października podczas kolejnej konferencji został poruszony temat, czy maseczki są obowiązkowe na cmentarzach we wszystkich strefach, czy tylko w żółtych lub czerwonych. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że na cmentarzach, niezależnie od strefy, w której się znajdują, obowiązuje nakaz noszenia maseczek.

– Myślę, że szczególnie w kontekście nadciągających świąt 1 listopada, będziemy zwracali szczególną uwagę z jednej strony na popularyzację tej informacji, ale z drugiej strony też na ten temat rozmawialiśmy z komendantem (głównym policji) i to będzie też przedmiotem zainteresowania policji.

Znicze - Biedronka, Lidl: gdzie można kupić znicze na 1 listopada? [CENA 2020]

RadioZET.pl/PAP/Polsat News