Zamknij

Cmentarze zamknięte - do kiedy potrwają ograniczenia na 1 listopada 2020? [DATY]

02.11.2020 08:30
Cmentarze zamknięte - do kiedy potrwają ograniczenia na Wszystkich Świętych 2020? [DATY]
fot. Shutterstock

Wiele osób szuka informacji o tym, czy cmentarze będą zamknięte na 1 listopada oraz do kiedy nie będzie można odwiedzać grobów swoich bliskich z powodu dodatkowych obostrzeń. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat.

Cmentarze zamknięte - do kiedy potrwają ograniczenia na 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych 2020? Sprawdzamy daty oraz informacje o tym, od kiedy do kiedy cmentarze będą zamknięte i jakie dodatkowe obostrzenia obowiązują w czasie świąt.

Wszystkich Świętych 2020 - czy 1 listopada cmentarze będą zamknięte i od kiedy do kiedy?

Cmentarze zamknięte - do kiedy potrwają ograniczenia na Wszystkich Świętych 2020? [DATY]

W piątek, 30 października premier Mateusz Morawiecki podczas specjalnej konferencji poinformował, że wszystkie cmentarze będą zamknięte na 1 listopada 2020, czyli na Wszystkich Świętych. Grobów najbliższych nie będzie można odwiedzać od soboty, 31 października do poniedziałku, 2 listopada 2020 roku. Nowe obostrzenia nie dotyczą uroczystości pogrzebowych i czynności z nimi związanych.

Strefa czerwona, żółta w Polsce - powiaty: co wolno, co jest zabronione i gdzie? [MAPA, MIASTA]

Obostrzenia na Wszystkich Świętych 2020 - czy cmentarze będą zamknięte 1 listopada i jakie ograniczenia obowiązują?

We wtorek, 6 października podczas kolejnej konferencji został poruszony temat, czy maseczki są obowiązkowe na cmentarzach we wszystkich strefach, czy tylko w żółtych lub czerwonych. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, że na cmentarzach, niezależnie od strefy, w której się znajdują, obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Należy jednak pamiętać, że w sobotę, 31 października, w niedzielę, 1 listopada i w poniedziałek, 2 listopada 2020 r. cmentarze będą zamknięte.

Obostrzenia na Wszystkich Świętych. MZ nie wyklucza ograniczeń w przemieszczaniu

RadioZET.pl