Zamknij

Co jest prawdą o rzymskim Koloseum? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 250 000 zł

29.07.2020 10:30
Co jest prawdą o rzymskim Koloseum? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 250 000 zł
fot. STANISLAW KOWALCZUK/East News

Co jest prawdą o rzymskim Koloseum? Takie pytanie za 250 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w środę, 29 lipca 2020. Przedstawiamy najważniejsze informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co jest prawdą o rzymskim Koloseum.

Co jest prawdą o rzymskim Koloseum? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 250 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Rodzaj ciała odpornościowego obecnego we krwi to - odpowiedź z "Milionerów"

Co jest prawdą o rzymskim Koloseum? Pytanie z Milionerów za 250 000 zł

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co jest prawdą o rzymskim Koloseum, nie była oczywista dla uczestniczki programu TVN. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - jego budowa trwała 100 lat

B - nazwano je tak, bo jest duże

C - odgrywano tam bitwy morskie

D - jest na planie ośmiokąta

Uczestniczka "Milionerów" od razu odrzuciła wariant D. Przyznała także, że nie wie, która z odpowiedzi jest prawidłowa, dlatego zdecydowała się skorzystać z ostatniego już koła ratunkowego - telefon do przyjaciela. Zadzwoniła do męża, Rafała. Niestety ten powiedział jej, że nie wie, który wariant jest poprawny. Po krótkim namyśle uczestniczka "Milionerów" zdecydowała się zrezygnować z dalszej gry o milion.

Milionerzy - co jest prawdą o rzymskim Koloseum? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co jest prawdą o rzymskim Koloseum, jest odpowiedź C, czyli odgrywano tam bitwy morskie. Uczestniczka programu TVN zrezygnowała jednak z dalszej gry o milion, wygrywając 125 000 zł.

Woda z akweduktów wypełniała arenę w 7 godzin. Budowano ją około 10 lat. Jest owalną budowlą - podsumował Hubert Urbański.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl