Zamknij

Co jest spoiwem w lutowaniu? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł

Paweł Żurek
08.08.2019 12:58
Co jest spoiwem w lutowaniu? Pytanie z Milionerów za 2 tys. zł
fot. Milionerzy/ screen Player.pl/TVN

Co jest spoiwem w lutowaniu? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie i wygrać 2 tysiące złotych.

Co jest spoiwem w lutowaniu? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie, czyli co to jest lutowanie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał gracz i czy udało mu się wygrać 2 tysiące złotych.

Co jest spoiwem w lutowaniu? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach" o to co jest spoiwem w lutowaniu sprawiła graczowi sporo problemów.  Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Metal

B. Tit

C. Gips

D. Guma

Uczestnik sam przyznał, że nie znał słowa "lutowanie" i od razu zdecydował się na wykorzystanie kolejnego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Podpowiedź znajomej gracza brzmiała: wybierz odpowiedź A. Uczestnik Milionerów nie zastanawiał się dłużej i zaznaczył odp. A. 

MILIONERZY - Laudacja to mowa pochwalna. A kolaudacja to...? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o to co jest spoiwem w lutowaniu brzmi: metal.  Uczestnik odpowiedział prawidłowo i mógł grać o wyższe nagrody. 

Jak podaje Wikipedia, lutowanie to metoda trwałego łączenia elementów metalowych za pomocą metalowego spoiwa zwanego lutem o temperaturze topnienia niższej niż temperatura topnienia łączonych elementów.

RadioZET.pl/PZ