Zamknij

Co jest w budowie od ponad 135 lat? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów [04.07]

Jolanta Waligóra
04.07.2019 13:24
Co jest w budowie od ponad 135 lat? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów [04.07]
fot. Screen/Player.pl

Jest w budowie od ponad 135 lat - takie pytanie za 40 000 zł usłyszał uczestnik w programie "Milionerzy". Gracz zdecydował się przy nim na skorzystanie z drugiego już koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Sprawdzamy, co jest w budowie od ponad 135 lat.

Co jest w budowie od ponad 135 lat? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie za 40 000 zł można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy, który z czterech wariantów jest prawidłowy i przedstawiamy szczegółowe informacje.

Jest w budowie od ponad 135 lat - "Milionerzy"

Pytanie, co jest w budowie od ponad 135 lat w "Milionerach" okazało się nie lada wyzwaniem dla gracza. Naturalnie uczestnik teleturnieju miał do wyboru cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - Bazylika św. Piotra

B - sobór Pietropawłowski

C - Sagrada Familia

D - katedra w Chartres

Pierwszym skojarzeniem uczestnika była Sagrada Familia, jednak także katedra w Chartres chodziła mu po głowie. Gracz przyznał, że na pewno odrzuciłby Bazylikę św. Piotra oraz sobór Pietropawłowski. Nie był jednak do końca pewien poprawnej odpowiedzi, dlatego zdecydował się na skorzystanie z drugiego koła ratunkowego - telefonu do przyjaciela. Zadzwonił do Jarosława, swojego serdecznego kolegi, który obstawił Sagradę Familię. Uczestnik teleturnieju zdecydował się na zaznaczenie tej odpowiedzi.

W "Fistaszkach" ssakiem nie jest - odpowiedź na pytanie z "Milionerów"

Co jest w budowie od ponad 135 lat? Odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, co jest w budowie od ponad 135 lat, jest C, czyli Sagrada Familia. Gracz więc zaznaczył prawidłowo, wygrał gwarantowane 40 000 zł i pozostał w grze.

Sagrada Familia to secesyjny kościół w Barcelonie w Katalonii o statusie bazyliki mniejszej, uważany za główne osiągnięcie projektanta Antoniego Gaudíego.

RadioZET.pl/JW