Zamknij

Co krochmalimy? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 2 tys. złotych

04.06.2020 17:58
Co krochmalimy? Milionerzy - odpowiedź na pytanie za 2 tys. złotych
fot. Bartosz KRUPA / East News

Co krochmalimy? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 2 tys. złotych.

Co krochmalimy? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 2 tys. złotych.

Peszel to...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 125 tys. złotych

Co krochmalimy? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach""Co krochmalimy?" na początku nie była oczywista dla uczestnika w programie. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. bawełniane koronki

B. welwetowe spódnice

C. flauszowe płaszcze 

D. wełniane swetry

Uczestnik nadal miał do wykorzystania wszystkie koła ratunkowe. Po krótkim przeanalizowaniu dostępnych odpowiedzi postanowił skorzystać z jednego z nich - Pytania do publiczności. Osoby na widowni jednoznacznie wskazały odpowiedź A., którą uczestnik ostatecznie zaznaczył.

Symbol całki przypomina...? Pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

Zanim sprawdzisz prawidłową odpowiedź na pytanie z Milionerów, możesz zagłosować na swój typ w sondzie.

Zagłosuj

Co krochmalimy?

Liczba głosów:

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Co krochmalimy? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów""Co krochmalimy?", to właśnie A. Uczestnik wygrał 2 tys. złotych i mógł kontynuować grę.

Krochmal to rodzaj płynu powstałego po zmieszaniu skrobi roślinnej (najczęściej skrobi ziemniaczanej) z wodą. Powstaje, podobnie jak kisiel, poprzez zagotowanie we wrzątku wodnej zawiesiny skrobi. Krochmal wykorzystywany jest w przemyśle spożywczym, włókienniczym, papierniczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, jak i w gospodarstwie domowym oraz w odlewnictwie.

Otrzymany w ten sposób płyn jest używany do krochmalenia bielizny, które dawniej było powszechnie stosowane w celach higienicznych. Nakrochmalona tkanina jest zakonserwowana: nie wchłania kurzu ani wilgoci, co zapobiega namnażaniu bakterii i pozwala na jej dłuższe użytkowanie, gdyż opadający kurz oraz rozlana woda mogą być z nich z łatwością usunięte. Wszelkiego rodzaju zabrudzenia, bez względu na konsystencję, dają się z nakrochmalonego materiału łatwiej usunąć dzięki pokryciu włókien krochmalem.

Lobotomia polegała na przekłuciu się narzędziem... - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

Żulienka to warzywa...? Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 20 tys. złotych

RadioZET.pl