Zamknij

Co najbardziej przypomina trombocyt? Pytanie z "Milionerów" za 2000 zł

28.07.2020 12:45
Co najbardziej przypomina trombocyt? Pytanie z "Milionerów" za 2000 zł
fot. VIPHOTO/East News

Co najbardziej przypomina trombocyt? Takie pytanie za 2000 zł usłyszał jeden z uczestników programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jego udziałem będzie można obejrzeć we wtorek, 28 lipca 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie z "Milionerów" o trombocyt.

Co najbardziej przypomina trombocyt? - "Milionerzy". Odpowiedź na pytanie z programu TVN i jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał 2000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Co najbardziej przypomina trombocyt? [MILIONERZY]

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co najbardziej przypomina trombocyt, nie była oczywista dla gracza. Tradycyjnie uczestnik programu TVN do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - instrument dęty

B - romb

C - farfocel

D - narząd chwytny słonia

Uczestnik "Milionerów" przyznał, że wydaje mu się, że trombocyty to inaczej płytki krwi, więc najbardziej prawdopodobną odpowiedzią jest wariant B, czyli romb. Po dłuższym namyśle gracz zdecydował się zaznaczyć ten wariant. 

Milionerzy - co najbardziej przypomina trombocyt? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co najbardziej przypomina trombocyt, jest odpowiedź C, czyli farfocel. Gracz wybrał zatem błędny wariant, wygrał gwarantowany 1000 zł oraz odpadł z dalszej gry o milion.

Trombocyty to płytki krwi (PLT). Pełnią ważną rolę w procesie krzepnięcia krwi, a ich zbyt mała ilość prowadzi do krwawień.

Paruzja - co to jest? Pytanie i odpowiedź z "Milionerów" za 75 000 zł

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln.

RadioZET.pl