Zamknij

Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro? [MILIONERZY]

Karolina Piotrowska
10.07.2019 12:28
Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro? [MILIONERZY]
fot. screen / player.pl

Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie możecie znaleźć w poniższym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestnikowi udało się odpowiedzieć poprawnie na pytanie i przejść dalej.

Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej wyjaśnienie.

Któremu komunistycznemu satrapie Elżbieta II nadała tytuł szlachecki? [MILIONERZY]

Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Odpowiedź na pytanie w "Milionerach", "Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro?", nie była od razu oczywista dla uczestnika. Miał on do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. znajduje się w Brazylii

B. stoi na szczycie góry

C. rzeźbę wykonano we Francji

D. jest w stylu gotyckim

Uczestnik potrzebował sporo czasu, aby na spokojnie się zastanowić i wybrać poprawną odpowiedź. Nie mógł już skorzystać z żadnego koła ratunkowego. Najbardziej przekonywała go odpowiedź D., czyli że statua Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro jest w stylu gotyckim.

MILIONERZY - Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów", "Co nie jest prawdą o statui Chrystusa Odkupiciela w Rio de Janeiro?", to D. Była ona warta 250 tysięcy złotych. Uczestnik długo się wahał, jednak ostatecznie podjął decyzję o dalszej grze i zaznaczył prawidłową odpowiedź.

Statua Chrystusa Zbawiciela (port. Cristo Redentor = Chrystus Odkupiciel) to 38-metrowy pomnik Jezusa Chrystusa wzniesiony na szczycie granitowej góry Corcovado w Rio de Janeiro w Brazylii. Statua jest jednym z symboli Rio oraz imponującym i charakterystycznym obiektem w tym mieście.

Rzeźbę zbudowano we Francji i przewieziono do Rio de Janeiro. Sam pomnik został zaprojektowany w stylu architektonicznym art déco przez francuskiego rzeźbiarza polskiego pochodzenia Paula Landowskiego.

Gdzie człowiek o tej samej masie będzie miał najmniejszy ciężar? [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/KP