Zamknij

Co oznacza skrót KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB? [wyjaśnienie skrótów]

09.07.2020 12:04
Co oznacza skrót KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB? [słownik slangu]
fot. PIXABAY

Co znaczy KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB? Skróty te są coraz częściej używane, przede wszystkim przez młodzież i osoby dorosłe, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Nie wszyscy jednak do końca zdają sobie sprawę z tego, co właściwie oznaczają i w jakich sytuacjach można je zastosować. Szczegółowe informacje na temat tego, co oznaczają skróty KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB, można znaleźć poniżej. 

KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB - co znaczą te skróty? W jakich sytuacjach mogą zostać zastosowane? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje o słowniku slangu oraz sprawdzamy, co znaczą skróty KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB.

Co oznacza skrót btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina? [SŁOWNIK SLANGU]

KPI, ASAP, FYI - co oznaczają te skróty?

Wiele osób poszukuje w sieci informacji na temat tego, co znaczy KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB. Skróty te stosowane są zarówno przez młodzież, jak i osoby dorosłe. Co więcej, slang ten coraz częściej używany jest nie tylko na czatach internetowych czy w mediach społecznościowych typu Facebook i Instagram, ale również w mowie. Nie wszyscy jednak do końca zdają sobie sprawę z tego, co właściwie te skróty KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB oznaczają. Poniżej przedstawiamy ich szczegółowe wyjaśnienie. 

KPI - z angielskiego Key Performance Indicators. Skrót ten oznacza nic innego jak "kluczowy wskaźnik efektywności"/ "kluczowy miernik dokonań". Są to finansowe i niefinansowe wskaźniki stosowane jako mierniki w procesach pomiaru stopnia realizacji celów organizacji. Ze skrótem tym można się spotkać przede wszystkim w pracy w korporacji. 

ASAP - z angielskiego as soon as possible. W dosłownym tłumaczeniu skrót ten oznacza "tak szybko, jak to możliwe". 

FYI - z angielskiego for your information i oznacza "do twojej wiadomości".

Co znaczy xD, kk, idk, lol, xoxo, bae, ct cs? Słownik slangu młodzieżowego

Skróty BMI, PIT, CMS, PKB - co znaczą?

Poniżej zamieszczamy jeszcze więcej szczegółowych wyjaśnień takich skrótów jak BMI, PIT, CMS, PKB.

BMI - z angielskiego Body Mass Index, inaczej "wskaźnik masy ciała".  Podstawą BMI jest wzór, w którym pod uwagę bierze się masę ciała i wzrost, czasami też płeć czy wiek.

PIT - z angielskiego Personal Income Tax, czyli "podatek od dochodów osobistych". Jest to podatek bezpośredni obejmujący dochody uzyskiwane przez osoby fizyczne.

CMS - z angielskiego Content Management System, czyli system zarządzania treścią. Najprościej tłumacząc, jest to oprogramowanie, które służy do samodzielnego publikowania treści na stronach internetowych.

PKB - czyli Produkt Krajowy Brutto. To jeden z podstawowych mierników efektów pracy społeczeństwa danego kraju stosowany w rachunkach narodowych.

UwU i OwO - co to znaczy, co to jest i kiedy używa się tych skrótów? [SLANG] 

Zagłosuj

Używasz tytułowych skrótów?

Liczba głosów:

RadioZET.pl