Zamknij

Co oznacza skrót btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina? [SŁOWNIK SLANGU]

Jolanta Waligóra
20.05.2020 11:51
Co oznacza skrót btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina? [SŁOWNIK SLANGU]
fot. SHUTTERSTOCK

Co znaczy btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina? Skróty te są coraz częściej używane, przede wszystkim przez młodzież, zarówno w mowie, jak i w piśmie. Nie wszyscy jednak do końca zdają sobie sprawę z tego, co właściwie oznaczają i w jakich sytuacjach można je zastosować. Szczegółowe informacje na temat tego, co oznaczają skróty btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina, można znaleźć poniżej.

Btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina - co znaczą te skróty? W jakich sytuacjach można je zastosować? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje o słowniku slangu młodzieżowego i sprawdzamy, co oznaczają skróty btw, lgbt, zw, pp, bdo, tj, lmao, tzn, eluwina.

UwU i OwO - co to znaczy, co to jest i kiedy używa się tych skrótów? [SLANG]

Btw, lgbt, zw, pp, bdo - co oznaczają te skróty?

Informacje na temat tego, co oznaczają btw, lgbt, zw, pp, bdo, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu wspomniane przed chwilą skróty są coraz częściej używane, przede wszystkim przez młodzież. Co więcej, slang ten coraz częściej stosowany jest nie tylko na czatach internetowych czy w mediach społecznościowych typu Facebook i Instagram, ale również w mowie. Nie wszyscy jednak do końca zdają sobie sprawę z tego, co właściwie te skróty btw, lgbt, zw, pp, bdo oznaczają. Poniżej przedstawiamy ich szczegółowe wyjaśnienie.

Co znaczy xD, kk, idk, lol, xoxo, bae, ct cs? Słownik slangu młodzieżowego

BTW - to skrót od angielskiego sformułowania "By the way". Oznacza nic innego jak "swoją drogą" czy "przy okazji". Skrót używany jest, gdy zbaczamy z tematu dyskusji. Przykładowo Ładna dzisiaj pogoda, a tak BTW to widziałeś mój nowy parasol?

LGBT - z angielskiego Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender. To skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych. Termin powstał w latach 60. XX w. w USA. Do powszechnego obiegu wszedł w latach 90.

ZW - oznacza "zaraz wracam". Skrótowiec ten najczęściej stosowany jest na forach internetowych. Przykładowo Muszę wynieść śmieci, ZW.

PP - to skrót od przedmiotu szkolnego Podstawy Przedsiębiorczości.

BDO - to baza danych osobowych.

Rzepiara - co to znaczy i skąd wzięło się nowe określenie? [WYJAŚNIENIE]

Skróty tj, lmao, tzn, eluwina - co oznaczają?

Poniżej przedstawiamy jeszcze więcej szczegółowych wyjaśnień takich skrótów jak tj, lmao, tzn, eluwina.

Ok boomer - co to jest i co oznacza hasło z memów? [SLANG]

tj. - skrót ten oznacza "to jest". Należy pamiętać, że po tym skrócie stawia się kropkę. 

LMAO - skrót z angielskiego wyrażenia "laughing my ass off". Oznacza on nic innego jak śmiać się do rozpuku, pękać ze śmiechu. Podobne znaczenie ma skrót "LOL", co oznacza laughing out loud.

tzn. - skrót oznacza "to znaczy". Należy pamiętać, że po tym skrócie stawia się kropkę. 

Eluwina - jest to forma powitania znajomych, która została stworzona przez youtubera Kacpra Błońskiego. Powstała z przekształcenia słów halo i elo. Słowo jest w użyciu od około sierpnia 2019 roku i zajęło trzecie miejsce w ubiegłorocznym konkursie na Młodzieżowe Słowo Roku.

Alternatywka i jesieniara - co to znaczy i kto to jest? [DEFINICJA]

Zagłosuj

Używasz tytułowych skrótów?

Liczba głosów:

Co oznacza skrót KPI, ASAP, FYI, BMI, PIT, CMS, PKB? [wyjaśnienie skrótów]

RadioZET.pl/JW