Zamknij

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Jolanta Waligóra
06.05.2020 15:01
Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa? Odpowiedź i pytanie z "Milionerów"
fot. Bartosz KRUPA/East News

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat? Odpowiedź na pytanie z "Milionerów" oraz jej dokładne wyjaśnienie, zamieszczamy poniżej. Sprawdzamy także, czy gracz wybrał poprawny wariant, wygrał gwarantowane 1 000 zł i pozostał w dalszej grze o milion.

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat? "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, zamieszczamy w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat? 

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, nie była oczywista dla gracza teleturnieju TVN. Tradycyjnie uczestnik programu do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - Rosję i Stany Zjednoczone

B - Kanadę i Grenlandię

C - Rosję i Szwecję

D - Islandię i Norwegię

Gracz początkowo przyznał, że nie wie, która z odpowiedzi jest prawidłowa. W związku z tym zdecydował się skorzystać z drugiego z trzech kół ratunkowych - telefon do przyjaciela. Ten od razu odpowiedział, że prawidłowym wariantem jest odpowiedź A, czyli Rosja i Stany Zjednoczona. Gracz zaufał przyjacielowi i zaznaczył ten wariant.

Jaką nazwę zyskało niezwykle niebezpieczne wyprzedzanie? [MILIONERZY]

Co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa? Odpowiedź z Milionerów

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co połączyłby tunel pod Cieśniną Beringa, którego budowa planowana jest od lat, jest odpowiedź A, czyli Rosję i Stany Zjednoczone. Gracz wybrał zatem poprawny wariant, wygrał gwarantowane 1 000 zł oraz pozostał w dalszej grze o milion.

Tunel pod Cieśniną Beringa to planowane połączenie wschodniej Syberii z Alaską tunelem przebiegającym pod cieśniną Beringa. Koszt projektu szacowano w 2007 r. na 65 mld dolarów. Tunel umożliwiłby transport surowców naturalnych, napędzając tym samym gospodarkę zarówno Alaski, jak i rosyjskiego Dalekiego Wschodu. Konstrukcja mająca 110 km byłaby ponad dwa razy dłuższa od tunelu pod kanałem La Manche.

RadioZET.pl/JW