Zamknij

Co robić w domu w czasie kwarantanny? Najlepsze sposoby na nudę w domu 2020

Jolanta Waligóra
25.03.2020 11:33
Co robić w domu w czasie kwarantanny? 10 sposób na nudę w domu
fot. PIXABAY

Co robić w domu w czasie kwarantanny? Temat ten, z uwagi na rozprzestrzeniającą się epidemię koronawirusa, a wraz z nią zalecenie, aby przez najbliższe dni nie wychodzić z domu, jest poruszany przez coraz więcej osób. Jeśli nie wiecie, jak spędzić ten wolny czas, to poniżej znajdziecie nasze sposoby na to, co robić w czasie kwarantanny.

Co robić w domu w czasie kwarantanny? Co robić w domu, żeby się nie nudzić? Jakie są sposoby na spędzenie wolnego czasu w domu? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy 10 pomysłów na to, co robić w domu w czasie kwarantanny.

Kwarantanna - seriale na Netflix, HBO GO: co oglądać w trakcie kwarantanny? [LISTA]

Co robić w domu w czasie kwarantanny?

"Co robić w domu w czasie kwarantanny"? Takie pytanie zadaje sobie coraz więcej osób. Wszystko za sprawą rozprzestrzeniającej się epidemii koronawirusa, a wraz z nią zalecenia, aby przez najbliższe dni albo tygodnie nie wychodzić z domu. 

W związku z tym wiele osób, szczególnie tych aktywnych, które rzadko spędzają czas w domu, zaczęło poszukiwać w sieci informacji na temat tego, co robić w domu w czasie kwarantanny. Jeśli nie macie pomysłu na to, co można robić w domu, żeby się nie nudzić, to zebraliśmy dla was najlepsze sposoby na spędzenie wolnego czasu w domu.

Jednym z pomysłów jest uprzątnięcie swojej szafy z ubraniami. Zazwyczaj takie porządki odkłada się na bliżej nieokreślony czas, więc jeśli nie teraz to kiedy? :) Warto zastanowić się, w czym będziemy chodzić, a co jest już dla nas za małe lub zwyczajnie nam się nie podoba. Pamiętajmy, żeby jednak nie wyrzucać zaległych nam ubrań w szafie. Warto poszukać w sieci informacji na temat przeprowadzanych obecnie zbiórek odzieży dla potrzebujących w naszym mieście.

Jeszcze innym pomysłem na to, co robić w domu w wolnym czasie, jest gotowanie. Jeśli ktoś lubi gotować albo piec i często robi to w wolnym czasie, to teraz jest doskonały moment, aby poznać i spróbować wykonać kolejne przepisy, na które wcześniej nie było czasu. Osoby, które są tzw. laikami, mogą z kolei poszukać łatwiejszych przepisów i spróbować się czegoś nauczyć.

KWARANTANNA DOMOWA: co to znaczy? Na czym polega? [ZASADY, ZAKUPY, KTO DOSTARCZA JEDZENIE]

Co robić w domu w wolnym czasie? Sposoby na nudę w domu w czasie kwarantanny

Z kolei zarówno osoby aktywne, które do tej pory często spędzały czas na siłowni, jak i osoby, które zazwyczaj mają mało ruchu w ciągu dnia, powinny pomyśleć o wykonywaniu ćwiczeń w domu. W tym celu warto skorzystać z portalu Youtube, gdzie znajdziemy wiele bezpłatnych filmików z ćwiczeniami, które można wykonać w domu, bez konieczności posiadania specjalistycznych sprzętów.

Co robić w domu w czasie kwarantanny? Można także pomyśleć o nauce nowego języka, zaczęciu pisania pamiętnika, założeniu bloga, założeniu kanału w serwisie Youtube, malowaniu czy czytaniu książek. 

W wolnym czasie można także zadzwonić do bliskich albo spędzić czas z najbliższą rodziną, z którą mieszkamy, na przykład grając w karty, w gry planszowe czy po prostu rozmawiając i poznając się bliżej.

Wiele osób w domu w czasie kwarantanny decyduje się także na obejrzenie zaległych filmów oraz seriali. Do najpopularniejszych platform internetowych zdecydowanie należą Netflix oraz HBO

NETFLIX: co nowego można obejrzeć? Lista filmów i seriali [MARZEC]

HBO: co nowego można obejrzeć? Lista filmów i seriali [MARZEC]

Dodatkowo w domu w wolnym czasie można także zrobić porządek ze zdjęciami, posprzątać w mieszkaniu, zadbać o rośliny czy pomyśleć nad wykonaniem rzeczy DIY.

Kwarantanna - filmy na Netflix: co oglądać w trakcie kwarantanny? [LISTA]

RadioZET.pl/JW