Zamknij

Co robić w wakacje 2018 w Warszawie, żeby się nie nudzić? [POMYSŁY]

Redakcja
27.07.2018 11:12
Co robić w wakacje 2018 w Warszawie, żeby się nie nudzić? [PROPOZYCJE]
fot. pixabay.com

Wakacje 2018 w Warszawie nie muszą być nudne! Lato w mieście to doskonały czas, aby skorzystać z licznych atrakcji organizowanych głównie na świeżym powietrzu. Poniżej znajdziecie propozycje i pomysły, jak w ciekawy sposób spędzić czas w miesiącach wakacyjnych w Warszawie i nie tylko.

Wakacje 2018 - co robić, aby się nie nudzić? Jakie atrakcje latem w Warszawie czekają na mieszkańców? Poniżej znajdziecie propozycje i pomysły, jak spędzić czas w wakacje 2018 w Warszawie i nie tylko, aby wykorzystać ten czas jak najlepiej.

» Lipiec 2018: wydarzenia, koncerty - co robić w wakacje? [WARSZAWA]

Co robić w wakacje 2018 w Warszawie?

W wakacje 2018 w Warszawie warto wybrać się przynajmniej raz na Filmową Stolicę Lata. Inauguracja imprezy odbyła się w czerwcu, a organizatorzy zapewniają uczestnikom ogromny wybór filmów, których projekcje odbywają się na terenie całego miasta. Więcej informacji, a także program i lokalizacje, w których można oglądać filmy "pod chmurką" znajdziecie w poniższym artykule:

» Filmowa Stolica Lata 2018 - repertuar, daty, miejsca [PROGRAM, WARSZAWA]

To również może Cię zainteresować: Spektakle plenerowe Warszawa 2018 - repertuar, data, miejsce 

W weekendy warto wybrać się także na deptak, czyli na Trakt Królewski w Warszawie. Jest on zamknięty dla ruchu kołowego w weekendy na odcinku rondo de Gaulle'a - Senatorska. Jest to idealny moment, aby wybrać się na letni spacer z przyjaciółmi i skorzystać z oferty okolicznych kawiarni i restauracji. Wiele z nich dodatkowo otwiera ogródki, aby korzystać z ładnej pogody i wypić kawę lub zjeść coś dobrego na świeżym powietrzu.

» Krakowskie Przedmieście i Nowy Świat zamknięte w weekendy - od kiedy do kiedy?

Co robić w wakacje, żeby się nie nudzić?

W czasie wakacji wiele miejsc oferuje dla uczniów i studentów tańsze wejściówki, np. do kin, muzeów czy na basen. W Warszawie dostępne są także baseny odkryte, m.in. w Parku Szczęśliwickim. Więcej informacji można znaleźć poniżej:

» Baseny odkryte w Warszawie 2018 - gdzie, kiedy i jaka cena biletów?

» Jarmark Dominikański 2018 w Gdańsku: data, plan, koncerty [INFORMATOR]

W Polsce przez całe wakacje będzie odbywał się także Festiwal Kolorów. Jest to największa kolorowa impreza w Polsce. Zabawa polega na wyrzucaniu w górę przez tysiące zgromadzonych osób różnokolorowych Kolorów Holi, które z kolei tworzą wielką chmurę barw. Więcej informacji, a także daty i miasta, w których odbędzie się Festiwal Kolorów 2018 można znaleźć w artykule poniżej:

» Festiwal Kolorów 2018: kiedy i gdzie kolejna edycja wydarzenia?

Jak wiadomo, w Polsce wakacyjna pogoda bywa czasem kapryśna i często zdarzają się dni, w których przez cały dzień pada deszcz. Warto w tym czasie na przykład nadrobić zaległości jeśli chodzi o ulubione filmy czy seriale. W poniższym artykule znajdziecie zestawienie najlepszych seriali na wakacje 2018, które są najbardziej polecane przez internautów.

» Seriale na wakacje 2018 - najlepsze i nowe produkcje Netflix

Jeśli jednak pogoda dopisuje, warto zarezerwować sobie wieczory na obserwację nieba. Na przełomie lipca i sierpnia aktywnych jest kilka rojów meteorów, m.in. Akwarydy i Perseidy, dzięki czemu możemy oglądać tzw. noc spadających gwiazd. Im dalej ku północy Polski jesteśmy wysunięci, tym większe prawdopodobieństwo zobaczenia dużej liczby spadających gwiazd.

» Delta Akwarydy 2018 - kiedy i jak oglądać lipcowy deszcz meteorów?

» Perseidy 2018 - kiedy jest noc spadających gwiazd w sierpniu 2018?

RadioZET.pl/KP