Zamknij

Co robić w wakacje? Pomysły dla dzieci [Warszawa]

Redakcja
04.07.2017 15:23
Co robić z dzieckiem w wakacje? Lato w mieście 2017
fot. pixabay.com

Jak zorganizować dziecku udane wakacje w domu? To pytanie stawiają sobie rodzice, gdy zbliża się koniec roku szkolnego. Pojawia się wtedy problem - co zrobić, aby zapewnić dziecku zajęcie w ciągu dnia. Sprawdzamy propozycje i pomysły na spędzenie czasu w Warszawie w okresie letnim.

Co robić z dzieckiem w wakacje to jeden z największych problemów rodziców, którzy pracują w lipcu i sierpniu. Jest to wyjątkowo trudne, kiedy nie mamy możliwości  zatrudnienia opiekunki na przykład z powodów finansowych. Jak co roku miasto przychodzi z pomocą i oferuje wiele ciekawych form spędzenia czasu dla najmłodszych mieszkańców w formie warsztatów, zajęć sportowych, a także półkolonii.

Półkolonie dla dzieci - Warszawa i okolice

Zajęcia w ciągu dnia w formie półkolonii to idealny pomysł na zorganizowanie wakacji swojemu dziecku. Bardzo dużo placówek proponuje taką formę spędzania czasu. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ dziecko pozostaje pod opieką wykwalifikowanej kadry przez prawie cały dzień i ma zapewnione posiłki, najczęściej od razu w cenie zajęć. W trakcie trwania półkolonii organizowane są wyjścia do teatru, kina, zoo, a także wypoczynek na świeżym powietrzu na przykład w okolicznym parku. Najmłodsi mają szansę udziału w ciekawych warsztatach: kulinarnych, tworzenia biżuterii, ozdabiania ubrań. Nierzadko spotyka się kursy językowe w trakcie trwania turnusów lub nawet półkolonie językowe.

Co można robić z dzieckiem w wakacje?

Jeśli spędzacie wakacje razem z dzieckiem i szukacie atrakcji w Warszawie, nie trudno będzie coś znaleźć - wydarzenia organizowane są niemalże codziennie w wielu dzielnicach. Przykładowo, w dniach 12-26 lipca organizowane są Magiczne Ogrody Muzyczne. To artystyczne spotkania dzieci i rodziców wokół sztuki, w tym muzyki, a także okazja do wspólnej zabawy. 

Lato w mieście 2017

Zgłoszenia uczniów do wakacyjnych placówek edukacyjnych trwają przez całe wakacje. Co ważne, wszystkie zajęcia w ramach programu Lato w mieście są bezpłatne. Obowiązuje jedynie opłata za posiłki, która wynosi 7 zł za dwa posiłki dziennie, w tym jeden ciepły. Uczniowie, którzy w ciągu roku szkolnego korzystają ze zwolnienia z opłat za obiady na mocy decyzji OPS lub dyrektora szkoły są zwolnieni z opłat za posiłki w wakacyjnych placówkach edukacyjnych na podstawie zaświadczenia z macierzystej szkoły. Dzieci mają zapewnioną opiekę przez pięć dni w tygodni od 7.00-8.00 aż do 16.00-17.00.

Atrakcje dla dzieci w wakacje

  1. Centrum Nauk Kopernik podczas tegorocznych wakacji 2 200 uczestników wakacyjnych placówek edukacyjnych bezpłatnie odwiedzi Centrum Nauki Kopernik.
  2. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – W tym roku Muzeum Polin przygotowało trzy scenariusze warsztatów do wyboru, których motywem przewodnim będą GRY I ZABAWY. Uczniowie zobaczą jak bawiły się i bawią dzieci żydowskie w czasie świąt, wybiorą się w podróż do Izraela, by przyjrzeć się życiu i zabawom dzieci w Kibucach. Najmłodsi spotkają się z bohaterami filmowymi i porozmawiają o tym ile radości mogą dać nietypowe prezenty 
    i zabawki a także, dlaczego warto się dzielić zabawkami. 
  3. Wielki Dzień Pszczół 8 sierpnia w całej Polsce obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji uczniowie z warszawskich szkół uczestniczących w programie „Lato w Mieście” zostaną zaproszeni na wyjątkowe wydarzenie organizowane w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Dzieci wezmą udział m.in. w warsztatach ogrodniczych z sadzenia roślin przyjaznych pszczołom, nauce tańca pszczół oraz pokazach wyjaśniających, jak latają pszczoły.
  4. Warszawskie ZOO bezpłatnie odwiedzi 280 grup najmłodszych uczestników z wakacyjnych placówek edukacyjnych.
  5. Wiem, co jem Warsztaty gotowania dla dzieci i młodzieży Lato 2017. Tegoroczny temat warsztatów to „Polska super żywność”. Zajęcia, wg. określonego harmonogramu, będą odbywały się w wakacyjnych placówkach edukacyjnych.

Więcej informacji można znaleźć na stronie akcji Lato w mieście.

Jak widać, nietrudno jest znaleźć pomysły, jak zorganizować wakacje dzieciom. Lato w mieście nie musi być udręką ani dla dzieci, ani dla rodziców. Może to być wspaniała okazja do rozwijania pasji i zainteresowań wśród najmłodszych, a także nauki nowych umiejętności.

Zobacz także

RadioZET.pl/KP