Zamknij

Co robić w wakacje w Warszawie 2019? [WYDARZENIA, ATRAKCJE, KONCERTY]

Jolanta Waligóra
05.07.2019 15:37
Co robić w wakacje w Warszawie 2019? [WYDARZENIA, ATRAKCJE, KONCERTY]
fot. Adam Burakowski/REPORTER/EASTNEWS

Co robić w wakacje w Warszawie 2019? Osoby, które podczas przerwy letniej zostają w stolicy, wcale nie muszą się nudzić. Wakacje to doskonały czas, aby skorzystać z licznych atrakcji organizowanych przez miasto w tym czasie - szczególnie, że większość z nich jest na świeżym powietrzu. Poniżej znajdziecie nasze propozycje, co robić w Warszawie 2019 w wakacje.

Co robić w wakacje w Warszawie 2019? Wydarzenia, atrakcje, koncerty oraz różne pomysły na spędzenie czasu w stolicy w sezonie letnim można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy najlepsze miejsca, w których można spędzić czas w wakacje w Warszawie 2019.

Wakacje w Warszawie 2019 - co robić w lecie w mieście?

Wakacje w Warszawie 2019 wcale nie muszą być nudne. Osoby, które w okresie letnim przez większość czasu będą przebywać w stolicy, mają do dyspozycji wiele wydarzeń organizowanych przez miasto. Wiele z nich odbywa się na świeżym powietrzu i jest bezpłatna - wystarczy zatem tylko przyjść we wskazane miejsce i dobrze się bawić. Jednym z pomysłów na to, jak spędzić wakacje w Warszawie 2019, są kina plenerowe. Zarówno w lipcu, jak i w sierpniu w wybranych dzielnicach organizowane są wieczorami tzw. seanse pod chmurką. 

Kino plenerowe w Warszawie 2019: repertuar. Gdzie obejrzeć film pod chmurką [TARGÓWEK, KRAM, INNOGY, PROCHOWNIA]

Ponadto wśród organizowanych wydarzeń w wakacje w Warszawie 2019 są m.in. spektakle plenerowe. Wielu mieszkańców stolicy w sezonie letnim decyduje się też na wypad na odkryty basen. Pływalnie zazwyczaj otwarte są codziennie, a za bilet nie trzeba wiele zapłacić. Dodatkowo niedawno po generalnych remontach otworzono dwa kąpieliska, które przyciągają wielu warszawiaków. Mowa tu o Parku Moczydło oraz basenie w Powsinie.

Co robić w wakacje w Warszawie 2019? Najlepsze wydarzenia

Innymi organizowanymi atrakcjami w Warszawie 2019 w wakacje są m.in. liczne koncerty. Aby sprawdzić, czy nasz ulubiony artysta akurat wystąpi w mieście, warto zajrzeć na Facebooka. Zazwyczaj dodawane są tam informacje o organizowanych koncertach.

Ponadto w wakacje w Warszawie 2019 można także bawić się na imprezach nad Wisłą, wybrać się na jogę w plenerze, spędzić czas na koncertach Chopinowskich w Łazienkach Królewskich, pójść na otwartą Ząbkowską, skorzystać z rejsu po Wiśle czy pójść na Nocny Market. Dodatkowo wiele osób w wakacje wybiera się na ścianki wspinaczkowe, do parku linowego lub do ZOO. 

W weekendy warto wybrać się także na deptak, czyli na Trakt Królewski w Warszawie. Jest on zamknięty dla ruchu kołowego w weekendy na odcinku rondo de Gaulle'a - Senatorska. Jest to idealny moment, aby wybrać się na letni spacer z przyjaciółmi i skorzystać z oferty okolicznych kawiarni i restauracji. Wiele z nich dodatkowo otwiera ogródki, aby korzystać z ładnej pogody i wypić kawę lub zjeść coś dobrego na świeżym powietrzu.

Jak wiadomo, w Polsce wakacyjna pogoda bywa czasem kapryśna i często zdarzają się dni, w których przez cały dzień pada deszcz. Warto w tym czasie na przykład nadrobić zaległości jeśli chodzi o ulubione filmy czy seriale. W poniższym artykule znajdziecie zestawienie najlepszych seriali na wakacje 2019, które są najbardziej polecane przez internautów.

Seriale na wakacje 2019 - co oglądać? Najlepsze i nowe produkcje Netflix i HBO

RadioZET.pl/JW