Zamknij

Co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
03.06.2020 12:41
Co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach? Takie pytanie za 500 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem wyemitowany zostanie w środę, 3 czerwca 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie, co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach.

Co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach? - "Milionerzy". Poprawną odpowiedź na pytanie z programu TVN oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy najważniejsze informacje.

Co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach? [MILIONERZY]

Pytanie za 500 zł, co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach, przysporzyło uczestniczce programu TVN "Milionerzy" mały kłopot. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - zamek na lodzie

B - zamek gotycki 

C - zamek błyskawiczny

D - zamek karabinu

Uczestniczka programu "Milionerzy" przyznała, że jej pierwszym skojarzeniem była odpowiedź C, czyli zamek błyskawiczny. Po chwil namysłu i przeanalizowaniu wszystkich odpowiedzi, gracz ostatecznie zdecydował się na zaznaczenie wariantu C.

Milionerzy - co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach? [ODPOWIEDŹ]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z "Milionerów", co się składa z dwóch spiral o prawych i lewych zwojach, jest odpowiedź C, czyli zamek błyskawiczny. Oznacza to, że uczestniczka programu TVN wybrała poprawny wariant, wygrała 500 zł oraz pozostała w dalszej grze o milion.

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów. 

RadioZET.pl/JW