Zamknij

Co się wykluwa z ikry śledzia? Odpowiedź i pytanie za 20 000 zł [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
22.07.2019 13:27
Co się wykluwa z ikry śledzia? Odpowiedź i pytanie za 20 000 zł [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Co się wykluwa z ikry śledzia? Odpowiedź z "Milionerów" wcale nie była oczywista dla uczestnika programu TVN. Powtórkowy odcinek z jego udziałem można oglądać w poniedziałek, 22 lipca. Przedstawiamy szczegółowe informacje i wyjaśniamy, co się wykluwa z ziaren ikry śledzia.

Samica śledzia składa 100 000 ziaren ikry. Co się z nich wykluwa? Odpowiedź, pytanie oraz jej wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co się wykluwa z ikry śledzia.

Co się wykluwa z ikry śledzia? [MILIONERZY]

Pytanie za 20 000 zł z "Milionerów, co się wykluwa z ikry śledzia, sprawiło uczestnikowi programu wiele trudności. Gracz tradycyjnie do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi. Oto one:

A - kijanki

B - larwy

C - poczwarki

D - gąsienice

Uczestnik programu "Milionerzy" powiedział, że odrzuciłby odpowiedź B, czyli larwy oraz D, czyli gąsienice. Dodał, że poczwarki kojarzą mu się z owadami, a kijanki z żabami. Ostatecznie zdecydował się jednak na zaznaczenie odpowiedzi A, czyli kijanki, ponieważ nic innego mu nie pasowało. 

Co wykluwa się z ziaren ikry śledzia? Odpowiedź z "Milionerów"

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, co wykluwa się z ikry śledzia, jest odpowiedź B, czyli larwy

Kijanka to postać larwalna płazów, poczwarka i gąsienica to stadia rozwoju owadów, a larwa występuje powszechnie w rozwoju bezkręgowców, płazów i ryb - dodał na koniec prowadzący teleturniej, Hubert Urbański.

Kociokwik - co to jest? Pytanie i odpowiedź za 5 000 zł [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/JW