Zamknij

Co to jest bio na Instagramie, gdzie znaleźć i co oznacza "link w bio"?

Karolina Piotrowska
21.11.2019 12:36
Instagram - co to jest bio, gdzie znaleźć i co oznacza "link w bio"?
fot. Shutterstock

Co to jest bio na Instagramie i gdzie je znaleźć? Pod wieloma postami użytkownicy zamieszczają informację, że na przykład link związany ze zdjęciem można znaleźć w "bio". Sprawdzamy, co to oznacza i jak dodać link do swojego bio na Instagramie.

Instagram - co to jest bio, gdzie znaleźć, jak dodać link w bio na Instagramie i co oznacza "link w bio"? Sprawdzamy najważniejsze informacje na temat jednej z funkcjonalności serwisu społecznościowego.

Like na Instagramie - dlaczego nie są widoczne polubienia na Instagramie?

Co to jest bio na Instagramie i gdzie znaleźć?

Bio na Instagramie to po prostu skrót od słowa "biogram". Oznacza on zwięzły życiorys (najczęściej w encyklopedii, słowniku, leksykonie), zawierający podstawowe informacje o życiu, dokonaniach. Również na Instagramie bio jest po prostu wizytówką profilu czy też krótkim opisem o użytkowniku, w którym możemy zamieścić informacje o naszych zainteresowaniach, osiągnięciach, miejscu zamieszkania, odwiedzonych krajach i innych rzeczach. Od niedawna w bio na Instagramie można dodawać także hashtagi.

Żeby znaleźć bio na Instagramie danego użytkownika, wystarczy wejść w jego profil. Pod jego zdjęciem profilowym znajduje się właśnie opis profilu nazywany w skrócie bio.

instagram bio

Co oznacza "link w bio" na Instagramie?

Oprócz podstawowych informacji o użytkowniku, istnieje także możliwość dodania do bio na Instagramie linku. Może to być adres naszej strony internetowej, ulubionej piosenki, ulubionego produktu lub cokolwiek innego, na co mamy ochotę. Link w bio na Instagramie znajduje się zawsze pod opisem i jest podświetlony na niebiesko. Oznacza to, że jest on aktywny, a kliknięcie w adres spowoduje przekierowanie do danej witryny.

» Jak odzyskać usunięte lub zablokowane konto na Instagramie?

Jak dodać link w bio na Instagramie na naszym profilu?

Aby dodać link w bio na Instagramie, należy uruchomić aplikację, zalogować się, a następnie wejść w swój profil, klikając ikonę, która znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu. Znajdziemy tam przycisk Edytuj profil. Po wybraniu tej opcji, wyświetli nam się możliwość edycji informacji zamieszczonych w naszym bio na Instagramie. Link będzie wyświetlał się, jeśli wpiszemy go w polu Witryna internetowa.

Warto pamiętać, że bio na Instagramie ma ograniczoną liczbę znaków. Możemy użyć maksymalnie 150 znaków, a w polu Witryna internetowa możemy dodać tylko jeden aktywny link.

» Jak dodać zdjęcie na Instagram z komputera? [FIREFOX, OPERA, SAFARI]

Zobacz także

RadioZET.pl/KP