Zamknij

Co to jest mirra i jak wygląda? [WŁAŚCIWOŚCI, ZASTOSOWANIA]

05.01.2021 14:42
Co to jest mirra i jak wygląda? [WŁAŚCIWOŚCI, ZASTOSOWANIA]
fot. MAREK LASYK/REPORTER/EASTNEWS

Co to jest mirra? Choć wiele osób niejednokrotnie słyszało tę nazwę - w końcu był to jeden z podarunków od Trzech Króli - to jednak nie wszyscy do końca zdają sobie sprawę z tego, co to jest i jakie ma właściwie zastosowanie. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co to jest mirra i jak wygląda.

Mirra - co to jest i jak wygląda? Czym jest jeden z podarunków od Trzech Króli? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co to jest mirra.

Co to jest mirra? [WŁAŚCIWOŚCI]

Informacje na temat tego, co to jest mirra, wzbudzają niemałe zainteresowanie, przede wszystkim na kilka dni przed świętem Trzech Króli. W końcu - obok kadzidła i złota - był to jeden z podarunków Trzech Króli. 

Trzech Króli - co piszemy na drzwiach w święto Trzech Króli i co oznacza ten skrót?

Najprościej mówiąc, mirra jest to wonna żywica otrzymywana z drzew i krzewów należących do rodzaju balsamowiec. Uważa się, że najlepsza mirra pochodzi z balsamowca mirry. Możliwe jest jednak uzyskiwanie jej także z innych gatunków balsamowca. Nazwa mirra wywodzi się z języków semickich. 

Co ciekawe, mirra ma wiele zastosowań. Kiedyś używana była jako lekarstwo w chorobach układu pokarmowego, oddechowego i rozrodczego i do pielęgnacji jamy ustnej. Dawniej za jej pomocą również balsamowano zwłoki oraz dodawano ją do wina, które następnie podawano skazańcom przed śmiercią, by zmniejszyć ich ból. Obecnie mirra używana jest w przemyśle kosmetycznym.

Mirra - jak wygląda?

Wiele osób zastanawia się także, jak wygląda mirra. Ma ona konsystencję skrystalizowanego miodu. Towarzyszy jej bardzo przyjemny zapach oraz gorzki i korzenny smak. Mirra samoistnie wypływa z balsamowca w postaci przeźroczystych, czerwonobrunatnych niewielkich grudek, które są dość kruche. 

RadioZET.pl