Zamknij

Cyklon Bennet - co to, gdzie się pojawi w Polsce i jaka będzie pogoda? [MAPA, IMGW]

Redakcja
05.03.2019 14:58
Cyklon Bennet - co to, gdzie się pojawi w Polsce i jaka będzie pogoda? [MAPA, IMGW]
fot. PIXABAY

Cyklon Bennet nad Polską - taką informację można przeczytać w wielu nagłówkach serwisów internetowych. Synoptycy na najbliższe dni zapowiadają trudne warunki atmosferyczne, pojawią się przede wszystkim silne porywy wiatru. IMGW wydał ostrzeżenie dla kilkunastu województw. Szczegółowe informacje na temat cyklonu Bennet i mapę, zamieszczamy poniżej.

Cyklon Bennet nad Polską - co to jest? Gdzie się pojawi? Dla jakich województw IMGW wydał ostrzeżenia? Jaka będzie pogoda w Polsce na najbliższe dni? Sprawdzamy szczegółowe informacje o cyklonie Bennet.

Cyklon Bennet - co to i jaka jest prognoza pogody na najbliższe dni?

Cyklon Bennet przemieszcza się znad Atlantyku przez Skandynawię w kierunku Rosji, a obecnie jest nad Polską. Cyklon Bennet spowodował nie tylko wzrost temperatury, ale prawie w całym kraju wywołał także trudne warunki atmosferyczne. Przede wszystkim pojawiły się silnie, nierzadko niebezpieczne, porywy wiatru. 

Silne wichury w zachodniopomorskiem. Powaliły drzewa i budynki

W poniedziałek, 4 marca w wielu miejscach kraju termometry pokazały nawet 20 st. C. We wtorek czeka nas kolejne załamanie pogody. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu, miejscami, zwłaszcza na zachodzie i południu, możliwe słabe burze. Temperatura maksymalna od 6 st. C do 10 st. C. Wiatr umiarkowany, na północy kraju okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 90 km/h, w Tatrach do 100 km/h. 

Z kolei w środę 6 marca synoptycy prognozują na północy i wschodzie kraju słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st. na krańcach północno-wschodnich do 11 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem umiarkowany i dość silny. 

Cyklon Bennet szaleje nad Polską. Nowy ALERT IMGW dla 11 województw

Cyklon Bennet: MAPA i ostrzeżenia IMGW

W związku z cyklonem Bennet IMGW wydało ostrzeżenia dla kilkunastu województw. Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem pojawiło się dla mieszkańców: woj. pomorskiego, woj. warmińsko-mazurskiego, woj. podlaskiego, części woj. mazowieckiego, części woj. wielkopolskiego, woj. łódzkiego, woj. świętokrzyskiego, woj. śląskiego, woj, małopolskiego oraz woj. podkarpackiego. Z kolei ostrzeżenie IMGW drugiego stopnia przed silnym wiatrem dla północnej części woj. zachodniopomorskiego. 

Cyklon Bennet nad Polską. IMGW wydaje alerty drugiego stopnia. "Wiatr do 110 km/h"

Mapę z ostrzeżeniami meteorologicznymi IMGW zamieszczamy poniżej.

mapa

RadioZET.pl/JW