Zamknij

Czarna Perła, odcinek 8: streszczenie. Kenan w środku pożaru!

Redakcja
16.05.2018 10:40
Czarna Perła, odcinek 8: streszczenie. Kenan w środku pożaru!
fot. screen z youtube/Grażyna Cięszczyk

Czarna Perła, odcinek 8: streszczenie. Hazal zgadza się wyjść za Vurala i rozpoczyna przygotowania do ceremonii. Sinan daje Ahmetowi pracę przy przemycie narkotyków. Z kolei ludzie Vurala podpalają kuter Kenana! Co jeszcze wydarzy się w nowym epizodzie? Streszczamy odcinek 8. "Czarnej Perły". 

"Czarna Perła" to serial turecki, który w ramówce TVP 2 zastąpił "Meandry uczuć". Telenowela zadebiutowała w Turcji w drugiej połowie 2017 roku i liczyła 20 epizodów. Każdy z nich trwał po około 140 minut. Z kolei w Polsce jeden odcinek "Czarnej Perły" ma długość ok. 45 minut, w związku z czym wyemitowanych zostanie 67 odcinków.

» Czarna Perła: serial turecki - obsada i streszczenie 1. odcinka «

» Czarna Perła, odcinek 9: streszczenie. Kenan próbuje odzyskać Hazal! «

Czarna Perła, odcinek 8: streszczenie nowego epizodu

Vural informuje rodzinę, że żeni się z Hazal. Z tego powodu szczęśliwa jest tylko jego siostra Irmak. Z kolei Defne i Sinan wyczuwają w tej sytuacji realne zagrożenie. Obawiają się, że młoda dziewczyna jest zbyt podobna do byłej żony mężczyzny, Naz. Halil mówi córce, że rodzina Demiroglu zjawi się u nich wieczorem, by oficjalnie prosić ją o rękę. Melek bardzo się to nie podoba. Mówi, że dom należy do niej i nikt z rodziny Demiroglu nie przekroczy jego progu. Z kolei Canan rozmawia z Vuralem. Matka tłumaczy synowi, że wszystko dzieje się zbyt szybko. Obawia się, że Hazal ucieknie, tak samo, jak Naz. Vural zapewnia jednak Canan, że taka sytuacja już się nie powtórzy.

Z kolei Aziz, który dowiedział się o nieszczęściu Kenana, postanawia odwiedzić mężczyznę i wesprzeć go w tej trudnej sytuacji. "Przyjechaliśmy cię stąd zabrać” – oznajmia. Kenan jednak chce, by przyjaciele zostawili go w spokoju. Wyraźnie jednak widać, że bohater jest w złym stanie oraz jest pod wpływem alkoholu. Kenan jest przekonany, że Hazal rozstała się z nim z powodu jego braku pieniędzy. Tymczasem Sinan, pomimo niepełnosprawności Ahmeta, zgadza się na zatrudnienie mężczyzny jako kapitana statku, na którym dojdzie do przemytu narkotyków. 

Kenan w końcu wstaje i idzie do portu, gdzie wsiada na swój kuter. Cały czas obserwowany jest przez wynajętych przez Vurala zabójców. W tym czasie Vural zjawia się w domu rodzinnym Hazal. Mówi, że powinni się pobrać jak najszybciej. Halil się zgadza, a następnie przedstawia Vuralowi swoją żonę. Demiroglu wyciąga rękę do kobiety na powitanie, jednak ta nie odwzajemnia gestu. Kiedy Hazal i Vural zostają sami, dziewczyna oświadcza mężczyźnie, że wyjdzie za niego pod jednym warunkiem. “Nigdy więcej mnie nie dotkniesz. Nie położysz na mnie nawet ręki” - mówi Hazal. Vural przystaje na prośbę swojej narzeczonej. Demiroglu wyciąga telefon i dzwoni do swoich ludzi. Każe im zabić Kenana jak najszybciej.

Wieczorem pijany Kenan śpi w kajucie w swojej łodzi. Jeden z ludzi Vurala zakrada się do portu, oblewa kuter benzyną i podpala. Następnie odwiązuje cumującą linę. Płonąca łódź z Kenanem odpływa z portu. Jaki czas później mężczyzna budzi się. Jest przerażony, wszędzie widzi ogień. Chwyta za kawałek materiału i przykłada go sobie do ust. Ludzie w porcie dostrzegają dryfującą, płonącą łódź. Wśród nich jest także Ahmet, który szybko rozpoznaje, czyj to kuter. Tymczasem Kenan po kilku próbach otwiera kajutę i skacze do morza. Ahmet robi to samo. Kenan przerażony obserwuje, jak spala się cały jego majątek. Ahmet pomaga bratu dopłynąć do brzegu. 

Nazajutrz Ebru dowiaduje się o pożarze łodzi. Jest przekonana, że stoi za tym Vural. Aziz z córką zjawiają się w porcie. Kenan opowiada im o wydarzeniach z wczoraj. Z kolei Vural podczas śniadania oznajmia rodzinie, że dzisiaj bierze ślub. Wkrótce do domu Demiroglu przychodzi Ebru, która oskarża Vurala o podpalenie łodzi.

Czarna Perła: odcinek 8 - kiedy i gdzie oglądać nowy serial turecki?

"Czarna Perła", odcinek 8. wyemitowany zostanie w środę, 16 maja o godzinie 17:10 na kanale TVP 2. Przypominamy, że turecką telenowelę będziemy mogli oglądać od poniedziałku do piątku. Dla osób, które w tym czasie nie mogą zjawić się przed telewizorami, nie mamy dobrych wiadomości. TVP 2 nie przewiduje transmisji powtórek "Czarnej Perły".

» Czarna Perła: transmisja w TV - kiedy i gdzie oglądać serial turecki? «

RadioZET.pl/JW