Zamknij

Czarnobyl 2. sezon - czy będzie i kiedy premiera kolejnych odcinków?

Karolina Piotrowska
05.06.2019 14:29
Czarnobyl 2. sezon - czy będzie i kiedy premiera kolejnych odcinków?
fot. Youtube / HBO

Po zakończeniu serialu "Czarnobyl" wiele osób zastanawia się, czy jest szansa, aby powstała kontynuacja i kiedy można byłoby spodziewać się premiery 2. sezonu. Sprawdzamy, czy wiadomo coś na ten temat i kiedy ewentualnie nastąpi emisja nowych odcinków.

Czy powstanie 2. sezon serialu "Czarnobyl"? Kiedy można spodziewać się premiery nowych odcinków, jeśli powstanie kontynuacja? Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo na temat miniserialu HBO.

Czarnobyl 2. sezon - czy będzie i kiedy premiera?

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla fanów serialu "Czarnobyl". Drugi sezon prawdopodobnie nie powstanie. HBO od początku zapowiadało, że "Czarnobyl" jest miniserialem. Łącznie składa się on tylko z 5 odcinków, a zakończenie ostatniego z nich nie wskazuje na to, aby miały powstać kolejne.

Co ciekawe, serial zbiera bardzo dobre opinie, a autorzy recenzji w internecie zachwalają produkcję. W serwisie IMDb "Czarnobyl" uzyskał wynik 9,7/10 z ponad 135 tysięcy wszystkich ocen.

Czarnobyl: ile odcinków ma serial? Gdzie oglądać serial HBO? [FABUŁA]

Serial "Czarnobyl" na HBO GO

Serial "Czarnobyl" miał swoją premierę 6 maja 2019 roku, a jego kolejne odcinki pojawiały się co tydzień. Łącznie liczy on 5 odcinków, a w poniedziałek, 3 czerwca miał premierę ostatni z nich. Reżyserem wszystkich pięciu odcinków Czarnobyla jest Johan Renck, a scenarzystą Craig Mazin. W rolach głównych wystąpili m.in. Jared Harris, Stellan Skarsgard czy Emily Watson. Poniżej zamieszczamy oficjalny zwiastun serialu "Czarnobyl". 

Fabuła serialu "Czarnobyl" na HBO opisuje zdarzenia, które miały miejsca przed i po awarii w elektrowni w Czarnobylu. 28 kwietnia 1986 roku dochodzi tam do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna skaziła wiele miast na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci pracujących w samej elektrowni, a także członków komisji badających wybuch.

RadioZET.pl/KP