Czarnobyl 2. sezon - czy będzie i kiedy premiera kolejnych odcinków?

05.06.2019 14:29

Po zakończeniu serialu "Czarnobyl" wiele osób zastanawia się, czy jest szansa, aby powstała kontynuacja i kiedy można byłoby spodziewać się premiery 2. sezonu. Sprawdzamy, czy wiadomo coś na ten temat i kiedy ewentualnie nastąpi emisja nowych odcinków.

Czarnobyl 2. sezon - czy będzie i kiedy premiera kolejnych odcinków? fot. Youtube / HBO

Czy powstanie 2. sezon serialu "Czarnobyl"? Kiedy można spodziewać się premiery nowych odcinków, jeśli powstanie kontynuacja? Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo na temat miniserialu HBO.

Czarnobyl 2. sezon - czy będzie i kiedy premiera?

Niestety, nie mamy dobrych informacji dla fanów serialu "Czarnobyl". Drugi sezon prawdopodobnie nie powstanie. HBO od początku zapowiadało, że "Czarnobyl" jest miniserialem. Łącznie składa się on tylko z 5 odcinków, a zakończenie ostatniego z nich nie wskazuje na to, aby miały powstać kolejne.

Co ciekawe, serial zbiera bardzo dobre opinie, a autorzy recenzji w internecie zachwalają produkcję. W serwisie IMDb "Czarnobyl" uzyskał wynik 9,7/10 z ponad 135 tysięcy wszystkich ocen.

Czarnobyl: ile odcinków ma serial? Gdzie oglądać serial HBO? [FABUŁA]

Serial "Czarnobyl" na HBO GO

Serial "Czarnobyl" miał swoją premierę 6 maja 2019 roku, a jego kolejne odcinki pojawiały się co tydzień. Łącznie liczy on 5 odcinków, a w poniedziałek, 3 czerwca miał premierę ostatni z nich. Reżyserem wszystkich pięciu odcinków Czarnobyla jest Johan Renck, a scenarzystą Craig Mazin. W rolach głównych wystąpili m.in. Jared Harris, Stellan Skarsgard czy Emily Watson. Poniżej zamieszczamy oficjalny zwiastun serialu "Czarnobyl". 

Fabuła serialu "Czarnobyl" na HBO opisuje zdarzenia, które miały miejsca przed i po awarii w elektrowni w Czarnobylu. 28 kwietnia 1986 roku dochodzi tam do ogromnej eksplozji. Uwolniona podczas wybuchu chmura radioaktywna skaziła wiele miast na terenie Białorusi, Rosji, Ukrainy i rozprzestrzeniła się po całej Europie, w tym w Polsce, Skandynawii, Europie Środkowej i Zachodniej. Miniserial śledzi losy kilku postaci pracujących w samej elektrowni, a także członków komisji badających wybuch.

RadioZET.pl/KP

Oceń