Zamknij

Czarny Protest 2018: Warszawa – kiedy kobiety robią "Czarny Piątek"?

Redakcja
22.03.2018 11:52
Czarny Protest 2018: Warszawa – kiedy kobiety robią "Czarny Piątek"?
fot. Maciej Luczniewski/REPORTER/EASTNEWS

Czarny Protest 2018 już w piątek, 23 marca w stolicy. Kobiety kolejny raz wychodzą na warszawskie ulice i walczą o swoje prawa. Kiedy i gdzie odbędzie się "Czarny Piątek"? Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące nadchodzącego wydarzenia.

Czarny Protest 2018: Warszawa – kiedy kobiety robią "Czarny Piątek"? Na to pytanie szuka odpowiedzi wielu internautów. Odpowiadamy na najważniejsze zagadnienia i sprawdzamy dokładną datę i miejsce Czarnego Protestu 2018.

Czarny Protest 2018: "Jedziemy na Warszawę"

Gość Konrada Piaseckiego, Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej w Radiu Zet zapowiedziała, że 23 marca szykuje się na "Czarny Piątek", który odbędzie się pod hasłem "Jedziemy na Warszawę". Protest organizowany będzie w związku z poniedziałkowym posiedzeniem Sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która pozytywnie zaopiniowała projekt "Zatrzymać aborcję". Znosi on możliwość przerwania ciąży z uwagi na ciężkie wady płodu.

Na Facebooku powstało już oficjalne wydarzenie "Czarny Piątek//Strajk Kobiet = Strajk Wszystkich". Do tej pory udział w strajku zadeklarowało ponad 26 tys. osób, kolejne 51 tys. osób jest zainteresowanych wydarzeniem. "Sejmowy festiwal pogardy i nienawiści do kobiet trwa, właśnie odebrano głos organizacjom pozarządowym i posłom opozycji i przegłosowano projekt zakazu aborcji w Komisji "Sprawiedliwości" i "Praw Człowieka". - piszą organizatorki protestu na Facebooku.

Czarny Protest 2018: Warszawa - kiedy "Czarny Piątek" w stolicy?

Czarny Protest 2018 odbędzie się w piątek, 23 marca w Warszawie. Strajk rozpocznie się o godzinie 16:00 pod Sejmem. Z związku z nadchodzącym wydarzeniem, organizatorki stworzyły zrzutkę pieniędzy, które mają pokryć koszty plakatów, ulotek, nagłośnienia, organizacji dojazdu oraz noclegi. Na tę chwilę zebrano już 133 679 zł! Zbiórkę można znaleźć na stronie zrzutka.pl/czarnypiatek.

a

RadioZET.pl/JW