Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Czas wrócić na parkiet! Przed nami druga część hitu "Mamma Mia!" - Premiera już 27 lipca!

20.07.2018 09:13

Kiedy 10 lat temu do kin wchodziła komedia muzyczna „Mamma Mia!”, chyba nikt nie spodziewał się, że film rozbije bank i stanie się jednym z najważniejszych obrazów 2008 roku.

Mamma Mia fot. mat. prasowe

Oczywiście, mając taką obsadę (m.in. Meryl Streep, Pierce Brosnan, Amanda Seyfried, Colin Firth) i piosenki legendarnej ABBY, należało się spodziewać sukcesu. Ale nawet twórcy nie spodziewali się, że ten będzie miażdżący. Że świat (ponownie) oszaleje na punkcie ABBY, campu, cekinów, piór, no, i piękna greckich wysp. Film zarobił ponad 600 milionów dolarów, a kiedy wyszedł z kin, zaczął drugie życie, szybko stając się obrazem kultowym.

Wszystko wskazuje na to, że wchodząca w lipcu (27.07) kontynuacja przeboju – „Mamma Mia! Here We Go Again” – powtórzy sukces „Mamma Mia!”. Film zawiera bowiem składniki sukcesu „jedynki” – kolory, Grecja, hity ABBY, gwiazdorska obsada i ten niepowtarzalny klimat wakacji, beztroski, laby.

W filmie zobaczymy wszystkie gwiazdy stojące za sukcesem pierwszej części, a więc m.in. wspomnianych Meryl Streep, Amandę Seyfried, Pierce’a Brosnana, Colina Firtha, a także Stellana Skarsgårda oraz szalone przyjaciółki Donny (Streep), w których role wcielają się Julie Walters i Christine Baranski. Jeśli jednak ktoś pomyślał, że ten gwiazdozbiór nie może być większy, jest w błędzie. W „Mamma Mia! Here We Go Again” zobaczymy supergwiazdę Cher, która zaśpiewa przebój ABBY „Fernando”, Andy’ego Garcię oraz Lily James („Czas mroku”, „Baby Driver”), która wciela się w postać młodej Donny. Cher na temat swojej roli powiedziała: – Postać, w którą się wcielam, wygląda nieprawdopodobnie. Nigdy wcześniej nie robiłam czegoś takiego. To pistolet!

W filmie usłyszymy znane z pierwszej części superhity, ale także niewykorzystane wcześniej przeboje ABBY, by wymienić choćby „I Kissed a Teacher”, wspomnianą piosenkę „Fernando” i „Waterloo”. Ale to zdecydowanie nie wszystko!

Czego jeszcze możemy się spodziewać? Przede wszystkim humoru i wzruszeń, rozbudowanych wątków miłosnych (czyż nie o to chodzi w życiu na rajskiej wyspie?!), sentymentu (to za sprawą piosenek ABBY) i naprawdę dobrej zabawy.

A już od dziś ruszają pokazy przedpremierowe w całej Polsce, m.in. w sieciach Cinema City, Multikino, Helios, a także w kinach niezależnych, jak poznańskie Rialto, łódzkie Charlie, rzeszowska Zorza czy warszawskie: Atlantic, Kinoteka, Praha i Wisła.

RadioZET.pl/SA

Oceń