Zamknij

Czego doświadczają klimakteryczne owoce? Odpowiedź z Milionerów

Paweł Żurek
02.07.2019 12:31
Czego doświadczają klimakteryczne owoce? Odpowiedź z Milionerów
fot. screen TVN Milionerzy

Czego doświadczają klimakteryczne owoce? Dla uczestniczki to pytanie z Milionerów okazało się bardzo trudne, przez co aż dwa razy korzystała z dwóch kół ratunkowych - pół na pół oraz pytanie do publiczności. Sprawdzamy poprawną odpowiedź na pytanie o to, czego doświadczają klimakteryczne owoce.

Czego doświadczają klimakteryczne owoce? Poprawną odpowiedź na pytanie z odcinka Milionerów, który został pokazany 2.07 podczas powtórek, można znaleźć w tym artykule.

>> Trzy puste, a jedno z treścią? Odpowiedź na pytanie z Milionerów [2.07]

Milionerzy - czego doświadczają klimakteryczne owoce? [2.07]

Dokładnie, treść pytania zadanego uczestniczce w trakcie odcinka Milionerów brzmiała: Klimakteryczne kobiety doświadczają wygaszenia czynności gruczołów płciowych. A klimakteryczne owoce?

Czego doświadczają klimakteryczne owoce? Uczestnik teleturnieju do wyboru miał cztery warianty odpowiedzi:

  • A: cierpią na uderzenia gorąca
  • B: mają wilgotną skórkę
  • C: same dojrzewają po zerwaniu
  • D: mają zanik nasion

Uczestniczka przy odpowiedzi na to pytanie musiała dwukrotnie wspomagać się podpowiedziami z kół ratunkowych. Po wykorzystaniu pierwszego z nich - 50 na 50 - zostały wyeliminowane dwie opcje - cierpią na uderzenia gorąca i mają wilgotną skórkę (A i B). Uczestniczka Milionerów zadzwoniła jeszcze do przyjaciela, który poradził jej wybrać odpowiedź D. Prawidłową opcją przy pytaniu o to czego doświadczają klimakteryczne owoce jest jednak D - mają zanik nasion. Uczestniczka miała szanse na 40 tys. złotych, czyli tzw. kwotę gwarantowaną, jednak odpadła i do domu wróci z nagrodą w wysokości 1000 złotych.  

>> Gdzie Polska trzyma lwią część swoich rezerw złota? Odpowiedź z "Milionerów"

Czego doświadczają klimakteryczne owoce? Odpowiedź z Milionerów 2.07

Poprawną odpowiedzią na pytanie, czego doświadczają klimakteryczne owoce, jest odpowiedź C, czyli same dojrzewają po zerwaniu. Wynika to z tego, że produkują one etylen, który pomaga im "rosnąć" już po odłączeniu się od drzewa. Do klimakterycznych owoców należą m.in. jabłka i gruszki. 

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych. Taką kwotę udało się wywalczyć trzem uczestnikom: w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/PZ