Zamknij

Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII? [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
09.04.2020 09:29
Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII? [MILIONERZY]
fot. Bartosz KRUPA/East News

Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII? Takie pytanie za 10 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek programu TVN "Milionerzy". Odcinek z jej udziałem będzie można obejrzeć w czwartek, 9 kwietnia 2020. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy odpowiedź na pytanie, czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII.

Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII? - "Milionerzy". Prawidłową odpowiedź na pytanie z teleturnieju oraz jej szczegółowe wyjaśnienie, można znaleźć w tym artykule. Sprawdzamy także, czy uczestniczka programu wybrała poprawny wariant.

Czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa Kleopatra VII?

Odpowiedź na pytanie z "Milionerów", czego według Horacego miała użyć do popełnienia samobójstwa królowa Egiptu Kleopatra VII, nie była oczywista dla uczestniczki teleturnieju. Tradycyjnie gracz miał cztery warianty odpowiedzi, które przedstawiały się następująco:

A - tlenku węgla

B - jedwabnej szaty

C - złotego sztyletu

D - jadowitego węża

Uczestniczka "Milionerów" od razu odrzuciła odpowiedź A, czyli tlenek węgla oraz B, czyli jedwabnej szaty. Choć gracz nadal nie był pewien poprawnej odpowiedzi, to po krótkim namyśle zdecydował się na zaznaczenie wariantu C, czyli złotego sztyletu.

Tak zwany suchy lód to zestalony - odpowiedź i pytanie z "Milionerów"

Czego miała użyć Kleopatra VII do popełnienia samobójstwa według Horacego? [MILIONERZY]

Prawidłową odpowiedzią na pytanie z Milionerów, czego miała użyć Kleopatra VII do popełnienia samobójstwa według Horacego, jest odpowiedź D, czyli jadowitego węża. Oznacza to, że uczestniczka programu wybrała błędny wariant, wygrała gwarantowane 1 000 zł i odpadła z dalszej gry o milion złotych. 

Weterani to inaczej stara - odpowiedź i pytanie z "Milionerów" za 2 000 zł

"Milionerzy" to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/JW