Zamknij

Czemu ma zapobiec użycie farby miniowej? Pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]

Jolanta Waligóra
31.07.2019 12:00
Czemu ma zapobiec użycie farby miniowej? Pytanie i odpowiedź [MILIONERZY]
fot. Player.pl

Czemu ma zapobiec użycie farby miniowej? Takie pytanie za 2 000 zł usłyszała jedna z uczestniczek teleturnieju, a odpowiedź dla gracza wcale nie była oczywista. Poniżej można znaleźć szczegółowe wyjaśnienie i odpowiedź, czemu zapobiega użycie farby miniowej.

Czemu ma zapobiec użycie farby miniowej? "Milionerzy". W tym artykule można znaleźć poprawną odpowiedź, jej szczegółowe wyjaśnienie, a także informacje na temat tego, jak z pytaniem poradziła sobie uczestniczka programu.

Czemu ma zapobiec użycie farby miniowej? [MILIONERZY]

Pytanie za 2 000 zł, czemu ma zapobiec użycie farby miniowej, przysporzyło uczestniczce teleturnieju "Milionerzy" niemały problem. Tradycyjnie gracz do wyboru miał cztery warianty. Oto one:

A - zagnieżdżeniu się korników

B - korozji metali

C - sinieniu drewna

D - namakaniu gipsu

Uczestniczka programu "Milionerzy" od razu przyznała, że nigdy wcześniej nie słyszała o farbie miniowej. Dodała także, że telefon do przyjaciela pewnie niewiele by jej pomógł. Gracz stwierdził, że najbardziej prawdopodobną odpowiedzią wydaje mu się odpowiedź D, czyli namakaniu gipsu. Mimo braku pewności, uczestniczka zdecydowała się podążyć za swoją intuicją i zaznaczyła odpowiedź D.

Milionerzy - czemu ma zapobiec użycie farby miniowej?

Prawidłową odpowiedzią na pytanie, czemu ma zapobiec użycie farby miniowej z "Milionerów", jest odpowiedź B, czyli korozji metali. Uczestniczka programu zaznaczyła zatem błędną odpowiedź i odpadła z dalszej gry o milion.

Farba miniowa ma zastosowanie jako preparat antykorozyjny, choć we wnętrzu w stylu loftowym jej charakterystyczny czerwonobrązowy kolor zdradza duże walory dekoracyjne. 

Kto uwięził hrabinę Cosel na 49 lat za zdradę? Pytanie za 250 000 zł [MILIONERZY]

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie Who Wants to Be a Millionaire? Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). 

RadioZET.pl/JW