Zamknij

Pogoda - Czerwiec 2020: długoterminowa prognoza na cały miesiąc 2020 [WARSZAWA, MORZE, GÓRY]

10.06.2020 12:29
POGODA - Czerwiec 2020: długoterminowa prognoza na cały miesiąc [WARSZAWA, MORZE, GÓRY]
fot. Shutterstock

Pogoda na czerwiec 2020 - w których częściach Polski będzie najcieplej i czy będzie padać? Te i podobne pytania zadaje sobie wiele osób, które chciałyby zaplanować sobie urlop lub wolne dni na świeżym powietrzu. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na czerwiec 2020. Warszawa, Zakopane, morze czy Mazury? Sprawdzamy, gdzie pogoda będzie dopisywać.

POGODA - Czerwiec 2020: długoterminowa prognoza na cały miesiąc. Warszawa, morze czy góry - gdzie będzie najładniejsza pogoda? Czerwiec to jeden z pierwszych miesiąców letnich, w związku z czym wiele osób w tym czasie decyduje się na krótki wyjazd za miasto. Niestety w tym roku nie zawsze będzie to możliwe ze względu na wciąż trwające obostrzenia. Dla tych, którzy jednak planują spędzić wolne dni na świeżym powietrzu, sprawdzamy pogodę na czerwiec 2020 - Warszawa, Mazury, Zakopane oraz morze i w których częściach Polski będzie najcieplej.

Boże Ciało 2020 - wolne od pracy i szkoły w czwartek 11 czerwca czy też nie?

Czerwiec 2020 - POGODA: Warszawa, Mazury. Czy będzie ciepło?

Prognoza pogody na czerwiec 2020 w centralnej części kraju nie dość optymistyczna. Początek miesiąca będzie chłodniejszy. Temperatury będą utrzymywać się na poziomie 15-18 stopni Celsjusza. W nocy termometry wskazywać będą od 10 do maksymalnie 15 stopni Celsjusza. W połowie miesiąca w ciągu dnia przewidywane są częściowe zachmurzenia, opady deszczu, a nawet burze. Oznacza to, że na Mazurach i w Warszawie pogoda na czerwiec 2020 może zaskoczyć tych, którzy planowali właśnie w tych miejscach spędzić wolne dni. Pod koniec miesiąca jednak nastąpi ocieplenie, a temperatury wzrosną nawet do 25 stopni.

Kiedy znów będzie można podróżować i do kiedy zamknięte granice?

Pogoda na czerwiec 2020: MORZE - gdzie będzie pogodnie?

Co roku wielu Polaków już w czerwcu decyduje się na wyjazd nad morze, a najbardziej obleganym kierunkiem jest Trójmiasto. Choć w tym roku podróże są utrudnione z powodu pandemii koronawirusa, prognoza pogody na czerwiec 2020 będzie przydatna przede wszystkim dla mieszkańców tej części Polski.

Pogoda w czerwiec 2020 nad morzem będzie bardzo podobna jak w centralnej części kraju. Już pod koniec miesiąca zrobi się bardzo ciepło, a temperatury powinny wynieść około 20-23 stopnie w ciągu dnia. Należy uważać jedynie w połowie miesiąca, ponieważ może pojawić się duże zachmurzenie, silne opady deszczu lub nawet burze. Dodatkowo w tej części Polski może wystąpić silny wiatr. Dopiero w drugiej połowie czerwca pogoda zacznie się poprawiać.

Dni wolne od pracy 2020 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów w 2020 roku

Prognoza pogody na czerwiec 2020 - Zakopane: jakie będą temperatury?

Innym kierunkiem, który Polacy wybierają na czerwcowe wyjazdy, jest m.in. ZakopanePogoda na czerwiec 2020 niestety nie będzie dopisywać, a dodatkowo będzie to jeden z najchłodniejszych regionów Polski. Przez cały pierwszy tydzień temperatura będzie wynosić od 9 do maksymalne 17 stopni Celsjusza, a w połowie miesiąca dodatkowo pojawią się opady deszczu i silne zachmurzenie. Pod koniec miesiąca może wystąpić ponowne ochłodzenie, jednak temperatury nie powinny spaść poniżej 18 stopni Celsjusza.

Jak widać po zapowiedziach synoptyków, w Zakopanem pogoda na czerwiec 2020, podobnie jak w Warszawie, nad morzem czy na Mazurach zdecydowanie będzie sprzyjać wypoczynkowi na świeżym powietrzu.

Warto pamiętać jednak o tym, że prognoza pogody na czerwiec 2020 może jeszcze ulec zmianie. Warto na bieżąco sprawdzać zapowiedzi synoptyków.

Boże Ciało 2020 - kiedy wypada i jak się obchodzi to święto w Polsce? [DATA, TERMIN]

RadioZET.pl/KP