Zamknij

Czy 1 listopada 2020 jest niedziela handlowa? [SKLEPY OTWARTE WE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1.01]

26.10.2020 14:23
Czy 1 listopada 2020 jest niedziela handlowa? [SKLEPY OTWARTE WE WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 1.01]
fot. SHUTTERSTOCK

Czy w niedzielę 1 listopada 2020 sklepy są otwarte? W 2020 roku pojawiło się jeszcze więcej ograniczeń w handlu - sklepy czynne w niedzielę będą tylko siedem razy w roku. Sprawdzamy zatem, czy 1 listopada 2020 we Wszystkich Świętych jest niedziela handlowa oraz gdzie w ten dzień będzie można udać się na zakupy. 

1 listopada 2020 - niedziela handlowa czy nie? Sklepy otwarte w niedzielę 1.01.2020 czy zamknięte? Czy w pierwszą niedzielę miesiąca czynne będą supermarkety i galerie handlowe? Przedstawiamy szczegółowe informacje, sprawdzamy, gdzie w najbliższy weekend będzie można zrobić zakupy i czy sklepy 1 listopada 2020 są otwarte oraz w jakich godzinach.

Czy 1 listopada 2020 jest niedziela handlowa? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH]

Informacji na temat tego, czy 1 listopada 2020 sklepy są otwarte, tradycyjnie przed weekendem poszukuje wiele osób. Dla wszystkich, którzy w pierwszą niedzielę miesiąca planowali zrobić większe zakupy spożywcze, nie mamy dobrych wiadomości - 1 listopada 2020 jest niedziela niehandlowa. Oznacza to, że we Wszystkich Świętych nieczynne będą zarówno większe supermarkety takie jak Biedronka, Lidl, Auchan, Tesco, Kaufland czy Carrefour, jak i galerie handlowe.

Godziny dla seniorów - sklepy, wiek, kiedy oraz od której i do której? [KORONAWIRUS]

Przypominamy, że w 2020 roku wprowadzone zostały jeszcze większe ograniczenia w handlu. W 2020 niedziele handlowe wypadać będą tylko siedem razy w roku, a w pozostałe niedziele natomiast obowiązywać będzie zakaz handlu. Niedziela handlowa w listopadzie 2020 roku nie wypadnie ani razu. Oznacza to, że we wszystkie niedziele w tym miesiącu obowiązywać będzie zakaz handlu.

2 listopada 2020: SKLEPY otwarte czy zamknięte? [GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW 2.11]

Sklepy otwarte w niedzielę niehandlową 1 listopada 2020 - Żabka, Globi, Lewiatan, Freshmarket

Jak już wspominaliśmy powyżej, sklepy w niedzielę niehandlową 1 listopada 2020 będą zamknięte. Nie oznacza to jednak, że w ten dzień nieczynne będą wszystkie placówki. W niedzielę niehandlową otwarte mogą być m.in.: sklepiki osiedlowe, Żabka, Lewiatan, Freshmarket czy Globi. W tej sytuacji decyzję dotyczącą otwarcia sklepu podejmuje właściciel lub ajent sklepu. Informacja o otwarciu w niedzielę zazwyczaj jest na kilka dni wcześniej wywieszana na drzwiach lokalu. W przeciwnym wypadku warto zapytać o godziny otwarcia sprzedawcy.

Niedziele handlowe 2020 - KALENDARZ: kiedy sklepy będą czynne w niedzielę? [TERMINARZ]

Dodatkowo ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje kilkanaście wyjątków. W niedzielę otwarte mogą być m.in. lodziarnie, cukiernie, piekarnie, sklepy z pamiątkami czy kwiaciarnie. Czynne mogą być także placówki pocztowe oraz sklepy na dworcach (w zakresie bezpośredniej obsługi podróżnych).

Zagłosuj

Popierasz ustawę o zakazie handlu w niedzielę?

Liczba głosów:

RadioZET.pl