Zamknij

Czy 1 listopada 2020 restauracje są otwarte i można z nich zamawiać?

01.11.2020 08:53
Czy 1 listopada restauracje są otwarte i można z nich zamawiać? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2020]
fot. Shutterstock

Wiele osób zastanawia się, czy 1 listopada są otwarte restauracje. Sprawdzamy szczegółowe informacje na ten temat, czyli m.in. czy lokale gastronomiczne są czynne w dniu Wszystkich Świętych 2020, czy można zamawiać jedzenie na wynos i inne.

Czy 1 listopada restauracje są otwarte i można z nich zamawiać jedzenie na wynos? Najważniejsze informacje na ten temat zebraliśmy poniżej.

Wszystkich Świętych 2020 - kiedy obchodzimy w Polsce i jaka jest historia święta? [DATA]

Czy 1 listopada restauracje są otwarte? [WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2020]

Wiele osób zastanawia się, czy 1 listopada są otwarte restauracje. Głównym powodem jest prawdopodobnie fakt, że ten dzień to święto i dzień ustawowo wolny od pracy. Dodatkowo 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych 2020 wypada w niedzielę i jest to jednocześnie niedziela niehandlowa. W tym dniu jednak restauracje mogą być czynne i prawdopodobnie większość miejsc będzie otwarta.

Wszystkich Świętych 2020 - OBOSTRZENIA: czy 1.11 cmentarze zamknięte i czy trzeba mieć maseczkę?

Warto jednak pamiętać, że aktualnie w związku z epidemią koronawirusa restauracje nie mogą prowadzić sprzedaży na miejscu. Jedzenie można zamawiać tylko na wynos lub z dostawą do domu.

Strefa czerwona, żółta w Polsce - powiaty: co wolno, co jest zabronione i gdzie? [MAPA, MIASTA]

Restauracje na 1 listopada - czy można z nich zamawiać jedzenie na wynos?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, jeśli restauracja będzie czynna 1 listopada, czyli w dniu Wszystkich Świętych, będzie można skorzystać z zamówienia jedzenia na wynos lub z dostawą do domu. Wiele miejsc może prowadzić sprzedaż np. w skróconych godzinach lub menu może być ograniczone.

Dzień wolny za 1 listopada 2020 - czy przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy?

Szczegółowych informacji warto szukać na stronach internetowych wybranych miejsc lub w mediach społecznościowych, gdzie najczęściej publikowane są aktualne informacje na temat menu i zmian w restauracjach.

RadioZET.pl