Zamknij

Czy "Zimna Wojna" dostała Oscara 2019 i w jakich kategoriach? [WYNIKI]

Redakcja
25.02.2019 14:38
Czy "Zimna Wojna" dostała Oscara 2019 i w jakich kategoriach? [WYNIKI]
fot. Shutterstock

Poznaliśmy już pełną listę nagrodzonych Oscarami 2019. Wiele osób zastanawia się, czy któryś z polskich filmów także otrzymał tę wyjątkową nagrodę. Sprawdzamy, czy jedna z głośniejszych polskich produkcji "Zimna Wojna" dostała Oscara 2019 i w jakich kategoriach.

Czy "Zimna Wojna" dostała Oscara 2019? Sprawdzamy, czy polska produkcja miała szansę na zdobycie tej wyjątkowej nagrody podczas 91. ceremonii wręczenia Oscarów 2019, czyli nagród Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej oraz jakie inne filmy były nominowane do zdobycia statuetki.

Czy "Zimna Wojna" dostała Oscara 2019?

"Zimna wojna" została nominowana do Oscara 2019 i to aż w trzech kategoriach. O prestiżową statuetkę walczyła nie tylko w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego, ale również za zdjęcia. Również Paweł Pawlikowski miał szansę otrzymać Oscara dla najlepszego reżysera.

» Oscary 2019 - nominacje: kto walczy o statuetkę? [LISTA NOMINOWANYCH]

Joanna Kulig niestety musiała zadowolić się dotychczasowymi wyróżnieniami. Polska gwiazda nie została nominowana.

Niestety, film "Zimna Wojna" nie dostał Oscara 2019. Reżyser filmu, Paweł Pawlikowski również nie otrzymał tej prestiżowej nagrody. Pełne wyniki Oscarów 2019 można znaleźć w poniższym artykule:

» Oscary 2019 - WYNIKI. Kto otrzymał statuetkę? [ZWYCIĘZCY OSCARÓW]

» Zimna Wojna - gdzie zobaczyć online za darmo i legalnie film VOD?

Oscary 2019 - jakie polskie produkcje były nominowane do Oscara?

Pełną listę i wszystkie nominacje do Oscarów 2019 poznaliśmy podczas specjalnego wydarzenia, które odbyło się 22 stycznia 2019 roku. Organizatorzy postanowili jednak ujawnić część nominacji wcześniej, a na oficjalnej stronie internetowej została ogłoszona krótka lista nominowanych do Oscarów 2019, czyli jednej z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie filmu. Nagroda przyznawana jest co roku przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej. 

Na krótkiej liście nominacji do Oscarów 2019 znalazły się 2 polskie filmy, m.in. "Komunia" Anny Zameckiej w kategorii "Film dokumentalny". Opowiada on o losach rozbitej rodziny. Pierwsze skrzypce gra w niej właściwie czternastolatka Ola. Opiekuje się o rok młodszym Nikodemem chorym na autyzm, zabiega o powrót matki i wykonuje większość obowiązków domowych. Wierzy, że do scalenia rodziny przyczyni się uroczystość pierwszej komunii brata. 

» Oscary 2019 - kiedy gala, kto poprowadzi i gdzie oglądać na żywo w TV i online?

Drugim filmem była "Zimna wojna" z Joanną Kulig i Tomaszem Kotem. "Zimna wojna" opowiada historię trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie umieją żyć bez siebie, ale równocześnie nie potrafią być razem. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie partnerują Agata Kulesza i Borys Szyc. Wydarzenia pokazane w "Zimnej wojnie" rozgrywają się w latach 50. i 60. XX wieku, w Polsce i budzącej się do życia Europie, a w ich tle wybrzmiewa wyjątkowa ścieżka dźwiękowa, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

» Natalie Portman zachwycona Joanną Kulig i „Zimną wojną”

Przypomnijmy, że gala rozdania Oscarów 2019 odbyła się 24 lutego 2019 roku w Dolby Theatre w Hollywood. 

» Złote Maliny 2019: nominacje. Kto powalczy o antynagrody? [LISTA NOMINOWANYCH] «

RadioZET.pl/KP/JW