Zamknij

Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020, czy uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach?

06.08.2020 08:17
Czy dzieci pójdą do szkoły od września 2020, czy uczniowie nie wrócą do szkół po wakacjach?
fot. PIXABAY

Czy dzieci pójdą do szkoły we wrześniu 2020? Informacji na ten temat szuka wiele osób, zarówno uczniowie, jak i ich rodzice oraz nauczyciele, którzy już teraz zastanawiają się, czy w nowym roku szkolnym odbywać się będą normalne lekcje, czy kontynuowane będzie nauczanie zdalne. Szczegóły dotyczące tego, czy uczniowie wrócą do szkół po wakacjach, można znaleźć poniżej.

Czy dzieci pójdą do szkoły we wrześniu 2020? Czy uczniowie wrócą do szkół po wakacjach? Czy dzieci w nowym roku szkolnym nadal będą miały naukę online? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy we wrześniu będą odbywać się normalne lekcje w szkołach.

Czy dzieci pójdą do szkoły we wrześniu 2020?

Informacje na temat tego, czy uczniowie wrócą do szkół po wakacjach 2020, budzą duże zainteresowanie. Temat ten podejmowany jest zarówno przez dzieci, które zastanawiają się, czy w nowym roku szkolnym odbywać się będą normalne lekcje, czy kontynuowane będzie nauczanie zdalne, jak i przez ich rodziców oraz nauczycieli. 

Mamy dobre wiadomości - decyzja o ewentualnym powrocie do szkoły została już podjęta. We wrześniu mają normalnie odbywać się lekcje w szkołach dla uczniów. Oznacza to, że nauka zdalna w nowym roku szkolnym nie będzie kontynuowana. Jeśli tylko pojawią się nowe informacje na temat tego, czy dzieci pójdą do szkoły we wrześniu 2020, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Początek roku szkolnego 2020/21 tradycyjnie przypadnie na 1 września. Tym razem będzie to wtorek.  

Czy uczniowie wrócą do szkół po wakacjach 2020? [KORONAWIRUS]

W sprawie powrotu do szkół we wrześniu 2020 wypowiedział się Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podczas specjalnej konferencji prasowej, która odbyła się na początku sierpnia. Poinformował, że Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z GIS-em opracowali szczegółowe przepisy, które mają gwarantować bezpieczeństwo po powrocie do szkół po wakacjach. 

W szkołach nie będzie obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas standardowych zajęć. Będą jednak obowiązywały zasady higieny osobistej, m.in. obowiązek dezynfekcji rąk.

Dzieci wrócą do szkół? MEN podjęło decyzję ws. nowego roku szkolnego

Zagłosuj

Czy uważasz, że lekcje we wrześniu powinny być prowadzone w szkołach?

Liczba głosów:

Warto w tym miejscu także wspomnieć, że wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w lipcu mówił: Wszystko będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej pod koniec sierpnia. Czy dzieci wrócą do szkół, myślę, że będzie podjęta decyzja na tydzień, dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Przypomnijmy, że szkoły, przedszkola i uczelnie na terenie całej Polski zostały zamknięte w połowie marca. Wszystko oczywiście za sprawą rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. Przez jakiś czas lekcje w szkołach były zatem prowadzone online.

RadioZET.pl