Czy egzamin ósmoklasisty się odbędzie, czy zostanie odwołany 2020? [KORONAWIRUS]

26.03.2020 13:04

Czy egzaminy ósmoklasisty 2020 zostaną odwołane? Temat ten, z uwagi na trwającą epidemię koronawirusa w Polsce i na świecie, poruszany jest przez coraz więcej uczniów, którzy w tym roku mają podejść do testów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Szczegółowe informacje na temat tego, czy egzamin ósmoklasisty 2020 się odbędzie, czy zostanie odwołany, można znaleźć poniżej.

Czy egzamin ósmoklasisty się odbędzie, czy zostanie odwołany 2020? [KORONAWIRUS] fot. SHUTTERSTOCK

Egzaminy ósmoklasisty 2020 - czy zostaną odwołane przez koronawirusa? Czy egzaminy odbędą się w wyznaczonych wcześniej terminach? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, czy egzamin ósmoklasisty 2020 się odbędzie.

Rekrutacja do liceum 2020/21 - TERMINY. Kiedy składać papiery do liceum? [HARMONOGRAM]

Czy egzaminy ósmoklasisty 2020 się odbędą? [KORONAWIRUS]

Informacje na temat tego, czy egzaminy ósmoklasisty 2020 się odbędą, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim wszystkich uczniów, którzy w tym roku mają podejść do długo wyczekiwanych testów, ale także przez ich rodziców oraz nauczycieli. Temat, czy egzaminy ósmoklasisty 2020 zostaną odwołane, pojawia się oczywiście w związku z rozprzestrzeniającą się epidemią koronawirusa, a wraz z nią zawieszeniu zajęć edukacyjnych w szkołach w całej Polsce na okres dwóch tygodni. 

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 - kiedy jest online i jak będzie wyglądać? [DATA]

Uspokajamy wszystkie osoby, które zastanawiają się, czy egzamin ósmoklasisty 2020 się odbędzie. Minister Edukacji poinformował, że na tę chwilę nie zostaną wprowadzone żadne zmiany w kalendarzu szkolnym. Oznacza to, że egzamin ósmoklasisty w 2020 roku nie zostanie odwołany.

Czy matura 2020 zostanie odwołana, czy się odbędzie w wyznaczonych datach? [KORONAWIRUS]

Egzaminy ósmoklasisty 2020 - czy zostaną odwołane przez koronawirusa?

Podczas specjalnej konferencji prasowej Minister Edukacji Dariusz Piontkowski poinformował, że dwutygodniowa przerwa w zajęciach edukacyjnych w szkołach z uwagi na epidemię koronawirusa, nie powinna zakłócać przebiegu roku szkolnego. Ponadto zaznaczył, że jeśli przerwa będzie wydłużona to "wtedy będziemy podejmowali decyzję". 

Minister edukacji: Jeżeli zajdzie potrzeba, zmienimy przebieg roku szkolnego

Dariusz Piontkowski przypomniał także, że przerwa nie jest kolejnymi feriami, a uczniów obowiązuje dalsza nauka. Zapowiedział, że resort poprosi dyrektorów szkół, by podjęli próby przeprowadzenia szkoleń z zajęć online.

Jeśli tylko pojawią się najnowsze informacje dotyczące egzaminu ósmoklasisty 2020 i tego, czy się odbędzie, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Poniżej przedstawiamy szczegółowe daty egzaminów ósmoklasisty 2020

1. język polski – 21 kwietnia 2020 r. (wtorek) – godz. 9:00
2. matematyka – 22 kwietnia 2020 r. (środa) – godz. 9:00
3. język obcy nowożytny – 23 kwietnia 2020 r. (czwartek) – godz. 9:00

Egzamin ósmoklasisty 2020 - TERMIN: kiedy się odbędzie? [DATA, TERMINARZ]

Zagłosuj

Podchodzisz w tym roku do egzaminu ósmoklasisty?

RadioZET.pl/JW

Oceń