Zamknij

Czy kurierzy pracują pomimo epidemii koronawirusa i dowożą paczki do domów?

Karolina Piotrowska
26.03.2020 16:57
Czy kurierzy pracują pomimo epidemii koronawirusa i dowożą paczki do domów?
fot. Shutterstock

W czasie kwarantanny spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w Polsce zostały wprowadzone liczne ograniczenia, jeśli chodzi o przemieszczanie się. Wiele osób decyduje się ograniczyć wychodzenie na zakupy do całkowitego minimum i w tym czasie chce skorzystać z usług kurierskich. Sprawdzamy, czy kurierzy pracują pomimo epidemii i czy dowożą paczki do domów oraz jak wygląda procedura przekazania przesyłki.

Czy kurierzy pracują pomimo epidemii koronawirusa i dowożą paczki do domów? W związku z zaostrzeniem przepisów dotyczących przemieszczania się oraz przymusowej kwarantannie wiele osób zastanawia się, czy można nadal zamawiać paczki i czy zostanę one dostarczone przez kurierów. Poniżej zebraliśmy informacje na ten temat.

Czy kurierzy pracują pomimo epidemii koronawirusa i dowożą paczki do domów?

W czasie kwarantanny spowodowanej rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w Polsce zostały wprowadzone liczne ograniczenia, jeśli chodzi o przemieszczanie się. Również duża liczba sklepów i punktów usługowych zostało zamkniętych aż do Wielkanocy. 

Wiele osób decyduje się ograniczyć wychodzenie na zakupy do całkowitego minimum i w tym czasie woli korzystać z usług kurierskich. W związku z pojawiają się pytania, czy kurierzy pracują pomimo epidemii koronawirusa i dowożą paczki do domów. Większość firm kurierskich pracuje normalnie w tym czasie, mogą się jednak zdarzyć opóźnienia w dostarczaniu przesyłek. Powodem jest zmniejszona liczba pracowników w niektórych firmach ze względów bezpieczeństwa, ale również zwiększona liczba zamówień. 

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy kurierzy z danej firmy pracują normalnie pomimo epidemii koronawirusa i czy nasza paczka zostanie dostarczona, warto upewnić się np. sprawdzając status zamówienia w sklepie lub na stronie internetowej danej firmy kurierskiej.

Czy poczta jest otwarta w trakcie pandemii koronawirusa? W które dni urzędy będą czynne?

Jak przekazywane są paczki i czy kurierzy pracują normalnie?

W przypadku dostarczania paczek przez kurierów w czasie epidemii koronawirusa musiały zostać zmienione procedury, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientom, jak również samym kurierom. W większości przypadków nie ma już obowiązku składania podpisów przy odbieraniu paczki, a kurier może zostawić przesyłkę pod drzwiami i w ten sposób zapewnić dostawę bezkontaktową. Jeśli wymagane jest podpisanie dokumentu potwierdzającego odbiór, warto skorzystać ze swojego długopisu.

Ważne jest również, aby nie opłacać gotówką przesyłek, które zostały wysłane za pobraniem. Zalecane są płatności bezdotykowe, np. kartą płatniczą lub opłacanie paczek przez internet w trakcie składania zamówienia.

Czy paczki do paczkomatów i do RUCHU-u są dostarczane w soboty?

Inną opcją na dostarczenie paczki w czasie epidemii jest skorzystanie z paczkomatu. Firma InPost zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej, dzięki której można otworzyć skrytkę bezdotykowo i bezpiecznie odebrać swoją przesyłkę.

RadioZET.pl/KP